Boris Macko Basketbal

Lučenec nechce byť v extralige len do počtu. Fanúšikov potešia mažoretky aj fan zóna

Ak fandíte basketbalu v našom meste, zbystrite! Predseda MBK Lučenec Milan Matisko prezradil viac o cieľoch klubu aj atrakciách pre divákov.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec nechce byť v extralige len do počtu. Fanúšikov potešia mažoretky aj fan zóna
Foto: Boris Macko

Po tom, ako sa MBK Lučenec opäť dostal do basketbalovej extraligy mužov, čakala vedenie klubu ťažká práca. Pripraviť všetko tak, aby obstál v konkurencii. Predseda klubu Milan Matisko priznal, že spočiatku váhali so vstupom basketbalového klubu do extraligy. Nakoniec sa rozhodli, že do toho pôjdu. „Ale bolo to ťažké rozhodnutie, museli sme zvažovať všetky pre a proti. Nie je to vždy len o peniazoch. Dosť na nás tlačili aj fanúšikovia, aby sme do toho išli,“ objasnil dôvody rozhodnutia Matisko.

„Keď sme v extralige, určite chceme byť každému dôstojným súperom a nebyť len do počtu. Dôležité je aj navrátiť niekdajšiu slávu lučeneckému basktebalu. Lebo ten má v meste svoje miesto,“ prezradil viac o cieľoch predseda klubu.

Angažovanie piatich legionárov podľa neho má svoj zmysel. „Zatiaľ nemáme toľko vlastných hráčov, ktorí by boli schopní hrať extraligu. To ale neznamená, že nebudeme čerpať aj z vlastných zdrojov. Zahraniční hráči, ktorí prišli nie sú len na to, aby priniesli kvalitu, ale aj na to, aby boli motiváciou pre mladých. Do zápasov zasiahnu aj kadeti – naše mladé talenty, hoci len na niekoľko sekúnd či minút. Len tak vedia získať skúsenosti,“ povedal Matisko.

Na svoje si určite prídu aj diváci. Pripravuje sa fan shop, či fan zóna. „Ku každému zápasu bude bulletin, súťaže, či žrebovanie súťaže. Neodmysliteľnou súčasťou bude aj maskot, či mažoretky. Chceme pre divákov pripraviť primeranú športovú šou,“ odkryl ďalšie zámery šéf klubu.

Čítajte tiež:

Lučenec angažoval amerického pivota. Do mesta mieri zo španielskych paluboviek

Na Slovensko sa vracia Mandič. Bude hrať za basketbalistov Lučenca

MBK Lučenec sa chystá na najvyššiu ligu
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie