Šport

Lučenec sa teší na premiéru v LM a chce byť organizátor skupiny

Slovenský futsal bude v novej edícii Ligy majstrov 2018/2019 zastupovať úradujúci vicemajster MIMEL Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec sa teší na premiéru v LM a chce byť organizátor skupiny
Zdroj: TASR

Právo štartu mal pôvodne ŠK Slovan Bratislava-futsal, ktorý v skončenej sezóne získal ligový titul, pre finančné problémy sa však jeho pôsobenie na palubovkách skončilo a prepadla aj jeho miestenka do Ligy majstrov.

Tú získal tím z Novohradu, ktorý v dramatickom finále VARTA Futsal ligy podľahol „belasým“ 2:3 na zápasy. Vzhľadom na nulový klubový koeficient pravdepodobne zasiahne už do predkola prestížnej súťaže, ktoré je na programe 28. augusta – 2. septembra. Žreb tejto fázy prebehne vo štvrtok 5. júla vo švajčiarskom Nyone.

„Je to historický moment pre Lučenec. Vlani sme sa po dvanástich rokoch vrátili do ligy a takmer sme to dotiahli až k zisku titulu. Skončili sme síce druhí, ale bola to výborná sezóna, ktorú ešte vyšperkovali naši juniori prvým miestom v ich ligovej súťaži. Keď sme sa dozvedeli, že sa naskytla príležitosť reprezentovať v Lige majstrov, veľmi sme sa potešili. Je to pre nás veľká výzva. V tejto chvíli ešte nevieme, v ktorej fáze budeme štartovať a akých súperov môžeme dostať. V každom prípade by sme radi u nás zorganizovali buď skupinu predkola alebo hlavného kola Ligy majstrov,“ povedal pre TASR tréner Lučenca Marián Berky.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie