Lučenec varujú pred búrkami, intenzívnymi lejakmi a aj krupobitím: V týchto hodinách si dajte pozor!

Pre okres Lučenec vydali veľmi nepríjemné varovanie. Meteorológovia nás vystríhajú pred búrkami s krúpami. Pozor si treba dať práve dnes a to v týchto hodinách!

Kristína Kožiaková
Ilustračný obrázok k článku Lučenec varujú pred búrkami, intenzívnymi lejakmi a aj krupobitím: V týchto hodinách si dajte pozor!
Zdroj: Dnes24.sk

Zdá sa, že počasie má chuť poriadne sa vyblázniť. Odborníci zo Slovenského meteorologického ústavu (SHMÚ) vydali pre náš okres výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Platí na štvrtok 14. apríla od 10:00 do 18:00 hodiny.

„V okrese Lučenec sa ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ informujú meteorológovia. To však nie je všetko.

Podľa SHMÚ môžu byť s búrkami spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 15 – 20 m/s, čo je 50 – 75 km/h.

„Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ upozorňujú meteorológovia.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk