Kultúra

Výstava približuje ocenené diela z Trienále akvarelu

Trienále akvarelu usporadúva NMG pravidelne od roku 1983.

Ilustračný obrázok k článku Výstava približuje ocenené diela z Trienále akvarelu
Zdroj: Novohradské múzeum a galéria

Vybrané a ocenené práce z 13. ročníka medzinárodnej súťažnej prehliadky Trienále akvarelu približuje aktuálna výstava inštalovaná v priestoroch Novohradského múzea a galérie (NMG) v Lučenci. Sprístupnená je do 19. januára 2020.

„Na tohtoročnom Trienále akvarelu opäť nachádzame príklady rôznych výtvarných snáh – teda od kultivovania čistého akvarelu, chápaného v tradičnom zmysle slova, cez kombinovania tejto techniky s inými, netradičnými prvkami, až k video animácii,“ uviedli na margo podujatia organizátori.

Dodali, že pravidelným usporiadaním trienále mapujú vývoj uvedenej techniky v súčasnej dobe, keď sa na jednej strane kladie možno menší výraz na toto tradičné výtvarné médium, na druhej strane sa niektorí výtvarníci snažia zachovať čistú akvarelovú techniku v prospech svojich umeleckých predstáv, prípadne posúvajú jej hranice do iných dimenzií.

Trienále akvarelu usporadúva NMG pravidelne od roku 1983. Podľa organizátorov je to jediné podujatie na Slovensku, ktoré sa zameriava na súčasnú akvarelovú tvorbu domácich i zahraničných umelcov.

Jeho cieľom je zoznámiť verejnosť s aktuálnymi tendenciami a výsledkami v spomínanej výtvarnej technike a zároveň podnetne pôsobiť na záujem o akvarelovú maľbu u súčasných autorov.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie