Lučenec vystríhajú pred divokým počasím: Hrozia búrky s krúpami!

Stred a východ Slovenska čakajú vo štvrtok búrky. Varuje pred nimi Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý na svojej webstránke vydal výstrahu prvého stupňa.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec vystríhajú pred divokým počasím: Hrozia búrky s krúpami!
Zdroj: TASR

„Ojedinele sa očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uvádza SHMÚ v súvislosti s okresmi stredného a východného Slovenska.

S búrkami môžu byť podľa meteorológov spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a môže fúkať nárazový vietor s rýchlosťou 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h).

SHMÚ pripomína, že pri uvedených búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov ako stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.

Od 28.6.2018 12:00 do 29.6.2018 00:00 platí výstraha v okrese Lučenec. Ojedinele sa očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h).

Ilustračné foto

Zdroj: TASR