Martin Károly Samospráva

Lučenec zo škatúľ odhalil viac: Čo najviac v meste chýba?

Lučenčania sa pokúsili o nový slovenský rekord. Na Námestí republiky vyrástla maketa mesta zo škatúľ. Z makety ale vyplynuli zaujímavé skutočnosti.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec zo škatúľ odhalil viac: Čo najviac v meste chýba?
Zdroj: Dnes24.sk

Pokus o nový slovenský rekord sa Lučenčanom podaril. Počas Dní mesta Lučenec, ktoré sa začali vo štvrtok (21. 8.), dokázali zo 429 naukladaných škatúľ postaviť maketu svojho mesta o rozmeroch šesť krát šesť metrov.

Účastníci pokusu o rekord si materiál na „výstavbu svojho mesta“ vopred pripravili, niečo dodali aj organizátori. Ako prvá otvorila pokus o slovenský rekord primátorka Lučenca Alexandra Pivková, ktorá symbolicky položila prvý „kameň“ k vybudovaniu mes­ta.

Na lučenecké Námestie republiky obyvatelia z celého Slovenska priniesli kocky a iné tvary zhotovené z papiera, kartónu alebo krabičky od liekov či kozmetiky. Niektoré boli už upravené, pomaľované, s otvormi na okná a dvere. Ich cieľom bolo vytvoriť z rôznych materiálov a z čo najväčšieho množstva dielov najvyššiu budovu v meste alebo poukázať na to, čo v meste chýba. Ukázalo sa, že tým, čoho sa Lučenčania najviac dožadujú, je diaľnica.

Položili sme základný kameň nášho mesta, aj keď samozrejme, naše mesto má viac ako 700 rokov, čo je úžasné. Je historickým, spoločenským, kultúrnym centrom Novohradu. Našim cieľom je v rámci Dní mesta spoločne budovať mesto, aby mal každý obyvateľ možnosť povedať, či ukázať, ako má vyzerať. Deti a dospelí nám nosili krabičky, kartóny, aby sa zapojili do vytvorenia slovenského rekordu. Je to ich predstava, v akom meste by chceli žiť, pracovať a vychovávať svoje deti,“ konštatovala primátorka Lučenca Alexandra Pivková.

Viac o pripravovanej ceste ssa dočítate TU: Ďalší úsek rýchlocesty R2 by mali začať stavať v roku 2016: Má byť dlhý 22,5 kilometra a bude na ňom 28 mostov!

Foto: Ján Šnúrik

Lučenec zo škatúľ odhalil viac
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie