Jakub Forgács Basketbal

Lučenec zverejnil prvé posily. Kto doplní káder našich basketbalistov?

Nadšenci lučeneckého basketbalu, zvýšte pozornosť! Naši obľúbenci si vybojovali postup do Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy a teraz sme spoznali aj prvé posily!

Ilustračný obrázok k článku Lučenec zverejnil prvé posily. Kto doplní káder našich basketbalistov?
Foto: Rastislav Búgel

Víťaz prvoligovej súťaže 2015/2016 a nováčik Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) MBK Lučenec zverejnil prvé mená pre nadchádzajúcu sezónu. Informáciu priniesol oficiálny ligový portál.

Lučenecký tím aj naďalej povedie z pozície hlavného trénera Ivan Kurilla, asistovať mu bude Mojmír Sychra. Z minuloročného tímu má zatiaľ istú miestenku v družstve dvojica mladíkov. Simeon Jackuliak bude pokračovať v novohradskom drese aj šiestu sezónu, v predchádzajúcom ročníku odohral 19 stretnutí s priemerom 10,4 bodu, 2,1 doskoku, 2,2 asistencie a 2,1 zisku na zápas. V Lučenci aj naďalej rátajú s 21-ročným Branislavom Pipíškom, v sezóne 2015/2016 odohral 24 zápasov s priemernou bilanciou 14,9 bodu, 3,7 doskoku, 3,5 asistencie a 2,5 zisku.

Klub zároveň oznámil aj dve posily pre novú sezónu, z Považskej Bystrice získali dvojicu Peter Áron Čavoj a Ján Zorvan. Dvadsaťročný Zorvan sa do Lučenca vracia po piatich rokoch, v predchádzajúcej sezóne sa jeho zápasové priemery pohybovali na hranici 8,3 bodu, 4,2 doskoku, 1,0 asistencie a 1,3 zisku.

Čítajte tiež:

Tréner basketbalistov Lučenca o novej sezóne: Na ihrisku budeme drieť za každý zápas

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie