Boris Macko Rôzne

Lučenecký park má pod palcom už 14 rokov. Ktoré miesto si obľúbil správca Gorelík?

Róbert Gorelík je správcom lučeneckého parku už dlhé roky. Za ten čas sa o svojou prácou dokonale zžil. Čo všetko má na starosti a kam najradšej zavíta?

Ilustračný obrázok k článku Lučenecký park má pod palcom už 14 rokov. Ktoré miesto si obľúbil správca Gorelík?
Foto: Boris Macko

Muž, vďaka ktorému patrí lučenecký park medzi najkrajšie na Slovensku. V čom vidí správca parku Róbert Gorelík výhody a nevýhody svojej špecifickej profesie?

„Výkon práce v peknom prostredí okolitej prírody. Na druhej strane si táto funkcia si vyžaduje celého človeka na 365 dní v roku. Je potrebné zabezpečovať každodennú starostlivosť o zvieratká v zoo kútiku, labute, kačky a všetky ostatné. Taktiež musí byť každodenne zabezpečovaná starostlivosť o čistotu v parku. V prípade kalamít, po búrkach, či už ide o popadané konáre stromov, poškodená vzrastlá zeleň a podobne musí byť zabezpečená operatíva,“ vyratúva správca parku.

K tomu treba dodať aj to, že o park sa skutočne treba starať celý rok. „Ide o kosenie, orezávky, pílenie, hrabanie lístia, odpratávanie snehu, čistenie lavičiek, prítokového potôčika, jazera, každodenná starostlivosť o zvieratá v zoo kútiku, labute, udržiavanie čistoty,“ upresnil Gorelík.

Počas dlhého obdobia, počas ktorého šéfuje parku, si v ňom už našiel aj svoje obľúbené miesto. „Je to okolie rybníka spolu s altánkom,“ označil jasne časti parku, kde sa zdržiava najradšej.

Taktiež spolupracuje s organizátormi pri rôznych akciách, podujatiach konaných v parku. „Každodenne treba zabezpečovať aj prevádzkové časy fungovania parku, teda otváranie a zatváranie troch brán parku, plus ostatné činnosti, ktoré vyvstanú pri prevádzkovaní parku,“ uzavrel správca.

Čítajte tiež:

V Lučenci stratili trpezlivosť s nespratníkmi. Mesto podnikne kroky na ochranu labute

Kde oddychovať počas leta v Lučenci? 5 dôvodov, prečo ísť práve do Mestského parku

Mestský park má svojho správcu 14 rokov. Vďaka tomu je stále krásny
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie