Hokej Šport

Malí lučeneckí hokejisti si zmerali sily v Brezne

V nedeľu 25. marca 2018 sa naši malí lučeneckí hokejisti z HC Lučenec zúčastnili hokejového turnaja ročníka 2010 a mladší v Brezne. Ako uspeli?

Ilustračný obrázok k článku Malí lučeneckí hokejisti si zmerali sily v Brezne
Zdroj: Dnes24.sk

Športové boje medzi HC Košice, HC Lučenec, HK Rimavská Sobota, HC Veľký Krtíš, HC 05 Banská Bystrica, HKM Zvolen a dvomi domácimi mužstvami z HK Brezno odštartovali ráno o 8 hod. a ukončili sa o 16 hod. slávnostným vyhlásením výsledkov.

Základná časť bojov prebiehala v dvoch štvorčlenných skupinách „A“ a „B“ každý s každým. Podľa poradia v základnej skupine sa odohrali zápolenia o umiestnenie, a to spôsobom A4-B4 zápas o 7. miesto, A3-B3 zápas o 5. miesto, A2-B2 zápas o 3. miesto a A1-B1 zápas o 1. miesto.

Lučenčania si zmerali sily v skupine s HC Košice, HK Rimavská Sobota a jedným mužstvom HK Brezno a nakoniec z tretej pozície v základnej skupine bojovali o piate miesto, kde sa stretli s HC Veľký Krtíš.

Nakoniec im síce v dramatickom zápase podľahli a obsadili konečné šieste miesto, ale za svoju bojovnosť si všetci naši ôsmi statoční zaslúžia veľkú pochvalu.

Prvé tri miesta boli obsadené nasledovne: 1. HC Košice, 2. HKM Zvolen a 3. HC 05 Banská Bystrica. Po ukončení zápasov v základnej skupine a dobrom obede, nasledovalo spestrenie turnaja o súťaže v zručnosti, kde boli zapojené celé tímy.

Mužstvá sa zabavili pri ukážkach zvládaní korčuľovania, či práce s hokejkou a pukom. Rýchlosť korčuľovania si vyskúšal každý tím pri dvoch spoločných kolách celého mužstva na čas. Po absolvovaní súťaže každého čakala malá, sladká odmena.

Za HC Lučenec nastúpili: Lukáš Juraštík, Majo Vrábeľ, Tomáš Talán, Michal Vojtek, Sofia Vojteková, Sára Laššáková, Daniel Gurín, Lukáš Bizík.

Vďaka nepatrí len malým športovcom, ale aj rodičom, ktorí strávili nedeľu spolu s ratolesťami, umožnili im hrať hokej a tešili sa z ich športových úspechov na ľade a odniesli si pekné zážitky z turnaja.

Foto: S. Vojtek

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie