Jakub Forgács Správy

Meningoková infekcia v Lučenci. Na infekčnom oddelení skončilo dieťa!

Nepríjemné správy od epidemiológov! V nemocnici skončilo dieťa, u ktorého sa prejavilo závažné ochorenie. Viac v článku!

Ilustračný obrázok k článku Meningoková infekcia v Lučenci. Na infekčnom oddelení skončilo dieťa!
28
Galéria
Zdroj: TASR

V rámci monitorovania hygienicko – epidemiologiskej situácie v Banskobystrickom kraji zaznamenalii epidemiológovia v okrese Lučenec prípad meningokovej infekcie. „Nahlásilo ho infekčné oddelenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Lučenci,“ uviedla hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Banská Bystrica Mária Tolnayová.

„Ide o dieťa preložené z detskej kliniky v Lučenci, kde sa dostalo na základe silných, neustupujúcich bolestí hlavy, neskoršieho zvracania aj vysokej horúčky- 39,5 stupňov Celzia. Stav dieťaťa sa nezlepšoval a preto bolo preložená na infekčné oddelenie lučenskej nemocnice,“ pokračovala Tolnayová.

„Hneď začali s antibiotickou liečbou, ktorú podporili podávanými vitamínmi. V odobratom likvore bol zistený Neiseria meningitidis (tiež meningococcus, či meningokok). Je to je gramnegatívna baktéria – pôvodca jedného typu meningitídy, ktorá infikuje len človeka. Prenáša sa kvapôčkovým spôsobom,“ dodala hovorkyňa so slovami, že dieťa je pri vedomí, komunikuje a jeho stav je zlepšený.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Predvianočná nálada v uliciach večerného Lučenca
28
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie