Mladého vodiča z obce Trenč obvinili až z piatich trestných činov, napádal aj policajtov

Poriadny kvietok! Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil 21-ročného muža bytom Trenč z viacerých trestných činov. Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Mladého vodiča z obce Trenč obvinili až z piatich trestných činov, napádal aj policajtov
Zdroj: TASR

Muž je obvinený z prečinu útoku na verejného činiteľa, prečinu poškodzovania cudzej veci, prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, prečinu výtržníctva a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

„V utorok 13. februára krátko po 11.00 hodine v Lučenci po Vajanského ulici, viedol osobné motorové vozidlo Renault Megane. Pri jazde v smere na kruhový objazd v dôsledku nedodržania bezpečnej vzdialenosti za vozidlom idúcim pred ním, narazil do zadnej časti vozidla Mercedes Benz, ktoré viedol 37-ročný vodič z Lučenca. Následne obaja vodiči vozidlá odstavili pred vjazdom na kruhový objazd a keď poškodený vodič vystúpil z vozidla, obvinený mu vulgárne napádal a nohou odkopol ľavé spätné zrkadlo na strane vodiča na vozidle Mercedes Benz,“ uviedla Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Muž opakovane kopal do jeho prednej časti a pokúšal sa odlomiť aj znak Mercedes z kapoty. Následne si sadol si za volant Mercedesu a s vozidlom chcel z miesta odísť, čo sa mu nepodarilo.

Potom nastúpil do svojho vozidla s ktorým pokračoval v jazde po Vajanského ulici smerom na Panické Dravce, kde ho dopravní policajti približne po 10 minútach zastavili.

Vyzvali ho, aby vystúpil z vozidla a podrobil sa dychovej skúške na zistenie alkoholu, ktorú vykonal s negatívnym výsledkom. Opakovane vykrikoval rôzne vulgarizmy, prešiel okolo služobného vozidla, kde päsťou udrel do prenosného magnetického výstražného zariadenia umiestneného na streche vozidla, následkom čoho zariadenie spadlo na cestu a rozbilo sa.

„Po výzve, aby upustil od protiprávneho konania, udrel päsťou do hrudníka jedného z policajtov. Následne ho policajti vyzvali, aby sa podrobil lekárskemu vyšetreniu spojenému s odberom krvi a moču na zistenie prítomnosti omamných látok, čo odmietol,“ doplnila hovorkyňa.

Na vozidlách spôsobil škodu poškodením odhadnutú na viac ako 1700 eur. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní. Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame