Samospráva

Mobilná aplikácia Lučenca podľa poslanca nie je dobrá, mesto zváži novú

Mobilnej aplikácii mesta Lučenec chýbajú viaceré funkcie a samospráva by mala zvážiť jej zlepšenie, alebo nahradenie novou.

Ilustračný obrázok k článku Mobilná aplikácia Lučenca podľa poslanca nie je dobrá, mesto zváži novú
Zdroj: Boris Macko

Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Lučenci na to upozornil poslanec Jozef Kramec.

„Chcel by som navrhnúť, aby sme zásadne zlepšili mobilnú aplikáciu mesta. Momentálne funguje skôr akoby v núdzovom režime. Je veľmi obmedzená, mala by napĺňať očakávanie dnešnej doby a spĺňať parametre, na ktoré sú ľudia zvyknutí v iných oblastiach,“ zdôraznil Kramec.

Občan by podľa neho mal mať možnosť prostredníctvom tejto aplikácie kontaktovať rôzne útvary mesta či mestskú políciu.

„Mala by zároveň obsahovať aj informácie o kultúrnych podujatiach a plánovaných údržbách komunikácií, napríklad prostredníctvom interaktívnych máp,“ dodal poslanec s tým, že samospráva by na tieto úpravy nemusela hľadať profesionálnu firmu, keďže by ich zvládli realizovať aj technicky zdatní nadšenci z radov občanov.

Ako odpovedala vedúca kancelárie primátorky Mária Bérešová, aplikácia je zameraná na atraktivity mesta a je v nej odkaz aj na kalendár podujatí. Doplnila, že avíza na akcie sú i na internetovej stránke mesta.

„Do tejto aplikácie nie je možné zahrnúť všetky tie veci, ktoré hovoríte. Museli by sme vytvoriť novú aplikáciu. Keďže chceme byť smart mestom, určite budeme uvažovať nad takouto možnosťou,“ podotkla Bérešová.

Ilustračné foto, archív

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie