Na cestách v Lučenci čakajte ďalšiu osobitnú kontrolu: Vieme, kedy si na nás posvietia policajti!

Dopravní policajti vyrazia opäť na naše cesty. Pokračujú v novej taktike, keď vodičov pri porušení dopravného priestupku, nezastavia hneď. Doma ich ale môže čakať prekvapenie. Pozrite, kedy si dať na cestách v Lučenci určite pozor.

Michaela Mozolányová
Ilustračný obrázok k článku Na cestách v Lučenci čakajte ďalšiu osobitnú kontrolu: Vieme, kedy si na nás posvietia policajti!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Kontrola polície na našich vozovkách prebehne v piatok, 20. júna, s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Dopravná polícia v okrese Lučenec vykoná kontrolu objektívnej zodpovednosti.

„V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou,“ uviedla hovorkyňa z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, Petra Vašková.

Kontroly v tento deň ale nekončia za bránami Lučeneckého okresu. Opatrní by mali byť vodiči podľa polície všade. Takáto kontrola ale v tento deň bude aj v okrese Banská Bystrica a Brezno.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk