Aktualizované Jakub Forgács Krimi

Na súdoch v Banskobystrickom kraji boli nahlásené bomby: Zasahovala polícia aj hasiči

Záchranné zložky zmobilizovala bombová hrozba. Desiatky policajtov a hasičov zasahovali na viacerých slovenských súdoch.

Ilustračný obrázok k článku Na súdoch v Banskobystrickom kraji boli nahlásené bomby: Zasahovala polícia aj hasiči
Zdroj: TASR

Na okresných súdoch na Slovensku boli nahlásené bomby. Pre TASR to potvrdila polícia. Ako vo štvrtok predpoludním informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), nástražný výbušný systém bol hlásený aj v budovách Okresných súdov v Banskobystric­kom kraji.

Podľa správy od hasičov zasahovalo deväť kusov techniky a 35 príslušníkov HaZZ na súdoch v Banskej Bystrici, Brezne, Revúcej, Rimavskej Sobote, Zvolen, Žiari nad Hronom, Veľkom Krtíši a Lučenci, kde asistujú polícii.

Popoludní prišla infomácia, že preverovanie bombovej hrozby sa skončilo s negatívnym výsledkom. TASR o tom informovala krajská trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

,,Pyrotechnické prehliadky v súvislosti s nahlásením bomby na súdoch boli ukončené v rámci celého Slovenska s negatívnym výsledkom. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin šírenia poplašnej správy," uviedla hovorkyňa. Podľa oznámenia, ktoré prijali v Trnave, mali byť bomby nahlásené na okresných súdoch, taktiež v bratislavskom Justičnom paláci i v budove Ministerstva spravodlivosti SR, kde sídli aj Najvyšší súd SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie