Správy

NDS hľadá firmu na stavebnotechnický dozor na R2 Mýtna – Tomášovce

V súťaži na výstavbu predchádzajúceho úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna bola v októbri opäť podaná námietka.

Ilustračný obrázok k článku NDS hľadá firmu na stavebnotechnický dozor na R2 Mýtna – Tomášovce
Zdroj: TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) hľadá firmu, ktorá by zabezpečila stavebnotechnický dozor pre projekt rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Lovinobaňa, Tomášovce v úseku Mýtna – Tomášovce.

Rozhodne cena

Cenu odhaduje na 2,83 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Líniová stavba je vedená katastrálnymi územiami Mýtna, Divín, Lovinobaňa, Uderiná, Podrečany, Tomášovce. Je umiestnená v okrese Lučenec v Banskobystric­kom kraji.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena, pričom zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov. Predpokladaná lehota poskytovania služby je podľa oznámenia 1144 dní. Záujemcovia o tender môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť do 18. decembra.

Námietka v súťaži

NDS v júli informovala, že zmluva na výstavbu úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa je podpísaná. Cena za vybudovanie úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce je 127,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Výstavba bude financovaná zo štátneho rozpočtu a mala by trvať dva roky.
Rýchlostná cesta R2 sa začína v dočasnom prepojení R2 s cestou I/16 v podobe stykovej križovatky pred obcou Mýtna. Medzi obcami Mýtna a Divín sa v trase R2 nachádza mimoúrovňová križovatka Mýtna.

Koniec úseku je situovaný v mimoúrovňovej križovatke Tomášovce, za ktorou pokračuje nadväzujúci úsek R2 Tomášovce – Ožďany.

Mimoúrovňová križovatka Tomášovce je v súčasnosti navrhnutá na dočasné riešenie zabezpečujúce napojenie rýchlostnej cesty na cestu I/16 pri obci Tomášovce.

V súťaži na výstavbu predchádzajúceho úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna bola v októbri opäť podaná námietka. Celý proces tohto tendra sa tak podľa NDS môže predĺžiť o tri až štyri mesiace.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie