Anton Hrachovský Správy

Nemocnica potrebuje na boj s koronavírusom krv: Obyvateľom adresovala výzvu

Nemocnica v Lučenci prosí ľudí, aby prišli darovať krv. Materiálne je na boj s koronavírusom pripravená.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica potrebuje na boj s koronavírusom krv: Obyvateľom adresovala výzvu
23
Galéria

Nemocnica s poliklinikou v Lučenci je spádovou oblasťou pre veľké územie južného Slovenska od Nových Zámkov až po Rožňavu.

Treba krv

Vedenie Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Lučenci vyzvalo všetkých občanov a dobrovoľníkov, aby prišli v najbližších dňoch darovať krv, ktorej je akútny nedostatok.

Nemocnica v Lučenci je na boj s koronavírusom pripravená, trpí však nedostatkom krvi.

Počet ľudí v karanténe klesá

Radnica informuje občanov, že situácia ohľadom koronavírusu je naďalej v Lučenci a jeho okolí pokojná a počet ľudí v karanténe mierne klesá.

V meste naďalej platí, že domácu karanténu aktuálne absolvuje 154 obyvateľov. Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Lučenci informuje, že do dnešného dňa odobrala 46 vzoriek, ktoré následne odosiela do Banskej Bystrice, kde ich vyhodnotia. Pozitívnou správou zostáva fakt, že všetky testy boli do dnešného dňa negatívne," uviedla radnica v Lučenci.

Stan pred nemocnicou

Zariadenie je však podľa informácií riaditeľa kapacitne pripravené a nemocnica v Lučenci disponuje aj dýchacími a odsávacími prístrojmi, ktoré sa ukázali byť kľúčové v boji proti koronavírusu.

Vedenie tiež upozorňuje, že pred vstupom do nemocnice zriadili stan, v ktorom každému pacientovi zmerajú teplotu, ten následne vyplní dotazník o jeho prípadnej cestovateľskej anamnéze a zdravotnom stave. Nemocnica v Lučenci pripomína, že do jej areálu je stále zakázané vchádzanie autom až do odvolania.

Samospráva naďalej rozdáva rúška občanom, ktorí o túto službu požiadali. Do utorka 24. marca prijali zamestnanci mesta viac ako 1100 telefonátov na už známe čísla 047/43 07 233, 047/43 07 151 a 0907 832 836.

Za pomoci dobrovoľníkov a mestských policajtov chce radnica rozdať ďalších 700 bavlnených viacvrstvových rú­šok.

Foto: ilustračné

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie