Neznámy vodič zrazil v Lučenci muža. Odišiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody. Zrazený chodec pri nej utrpel viacnásobné zlomeniny.

Jakub Forgács

Polícia v Lučenci sa na občanov obracia so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri vyšetrovaní dopravnej nehody, resp. prípadu zrazeného chodca v Lučenci v časti Fabianka, ku ktorému malo dôjsť dňa 12. apríla 2017 približne o 21:20 na ceste I/71.

„K nehode došlo pri pravej krajnici v smere na Fiľakovo. Podľa doposiaľ zistených informácii malo vozidlo jazdiť v smere od Lučenca na Fiľakovo a malo dôjsť k zrážke chodca (66), ktorý prechádzal cez cestu z pohľadu vodiča zľava doprava, mimo priechod pre chodcov a bez reflexných prvkov,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„Chodec mal v dôsledku nárazu padnúť na trávnatú plochu mimo vozovku vpravo. Pri nehode utrpel viacnásobné zlomeniny obidvoch predkolení, odreniny ľavého predkolenia s predpokladanou dobou liečby minimálne tri mesiace, ktorá stále trvá. Chodec sa krátko po nehode podrobil dychovej skúške na alkohol, pričom nameraná hodnota predstavovala 1,07 mg/l alkoholu v dychu čo v prepočte predstavuje viac ako dve promile alkoholu v krvi,“ pokračovala hovorkyňa.

„Doposiaľ nezistený vodič po zrážke s chodcom bez zastavenia a poskytnutia pomoci pokračoval v jazde ďalej smerom na Fiľakovo. Žiadame preto občanov,prípadných svedkoch priebehu vyššie uvedenej dopravnej nehody, aby v prípade že by vedeli napomôcť o jej objasneniu, aby kontaktovali políciu. Môžu sa ozvať telefonicky priamo vyšetrovateľovi na č. tel.: 096165 3648, 096165 3640, či na známom telefónnom čísle 158,“ dodala Kováčiková so slovami, že v súvislosti s dopravnou nehodou začali trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví a prečinu neposkytnutia pomoci.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame