Michaela Mozolányová Správy

Nocľaháreň je už otvorená: Opití bezdomovci však majú stopku!

Teplé a slnečné dni sú už zdá sa preč. Súčasné chladnejšie noci najviac pociťujú práve ľudia bez domova, mestá preto pre nich otvárajú nocľahárne. Lučenec je medzi prvými.

Ilustračný obrázok k článku Nocľaháreň je už otvorená: Opití bezdomovci však majú stopku!
Zdroj: Webnoviny.sk

Od 1. septembra majú ľudia bez domova možnosť prespať v nocľahárni na Ulici Dr. Herza v Lučenci. Ako informoval Ján Šnúrik z mestského úradu, jej služby môžu využívať občania bez prístrešia denne od 19:00 do 7:00 hodiny. Pri vstupe do nocľahárne sa musí návštevník preukázať platným dokladom totožnosti.

V dvoch miestnostiach nocľahárne v majú ľudia bez domova k dispozícii 15 lôžok. Sú tam aj dve kúpeľne, toalety a spoločenská miestnosť. „Chod nocľahárne podlieha osobitnému režimu s dohľadom. To znamená, že nie je prípustné, aby sem prišli ľudia pod vplyvom alkoholu či iných návykových látok. V priebehu dňa personál zabezpečí upratanie a dezinfekciu,“ povedal Šnúrik.

V priestoroch nocľahárne je v prevádzke aj Stredisko osobnej hygieny a práčovňa. Poplatok za jednu noc vyjde nocľažníka na 1 euro, za sprchu zaplatí 50 centov, za prací prášok tiež 50 centov a práčovňu 1 euro.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie