Boris Macko Správy

Nové bývanie pri Lučenci? Pribudnúť by mohla obytná zóna pre 70 domov

Mestečko neďaleko Lučenci plánuje zlepšiť podmienky v oblasti bývania. Má k tomu prispieť zámer súkromného investora.

Ilustračný obrázok k článku Nové bývanie pri Lučenci? Pribudnúť by mohla obytná zóna pre 70 domov
9
Galéria
Zdroj: TASR

Fiľakovo – mesto s hradom sa chce zaradiť medzi samosprávy, ktoré chcú prispieť k znižovaniu počtu obyvateľov výstavbou nových domov. Túto možnosť ponúka súkromný investor, ktorý zamýšľa postaviť obytnú zónu pre 70 domov.

Ako vyplýva zo zámeru, ktorý predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), s výstavbou by chceli začať v auguste tohto roka a ukončená by mala byť na jeseň 2019. Predpokladané celkové náklady na úpravu terénu a výstavbu zóny, vrátane všetkých dopravno-stavebných zásahov a napojení na existujúce inžinierske siete, sú vo výške 1,3 milióna eur.

Obytná zóna má byť situovaná v južnej časti Fiľakova na území, ktoré je v súčasnosti voľnou disponibilnou plochou bez zelene a bez nadzemných stavebných objektov. „Dosiaľ bolo využívané na poľnohospodárske účely ako orná pôda. Dopravné napojenie je prístupné zo Športovej ulice. Vodovod, plynovod, kanalizácie, verejné osvetlenie a telekomunikačné vedenia sú navrhnuté na pripojenie z Biskupickej cesty,“ uvádza sa v zámere.

V meste je podľa zámeru zvýšená požiadavka po vylepšení bytových podmienok. „Vzhľadom na mierny pokles počtu obyvateľov od roku 2008 je výstavba nových rodinných domov žiaduca a môže sa stať jedným z dôvodov, pre ktoré sa ľudia začnú vracať do mesta Fiľakovo,“ dodáva sa v zámere s tým, že blízkosť plánovaného obchodného centra, železničnej stanice a športoviska len potvrdzujú výber lokality a zaručujú jej atraktivitu.

Pozrite si v našej fotogalérii hrad Fiľakovo!

Foto: ilustračné

FOTO: Hrad Fiľakovo bol v minulosti sídlom tureckého "okresu"
9
Galéria
Foto: Boris Macko
Zdroj: TASR

Najčítanejšie