Jakub Forgács Basketbal

Nové správy od lučeneckých basketbalistov. Rendla sa dohodol na predĺžení zmluvy

Opora lučeneckých basketbalistov zostáva v tíme. Aké boli slová Maroša Rendla po predĺžení zmluvy s klubom MBK Lučenec?

Ilustračný obrázok k článku Nové správy od lučeneckých basketbalistov. Rendla sa dohodol na predĺžení zmluvy
Zdroj: TASR

Nováčik Slovenskej basketbalovej ligy MBK Lučenec sa dohodol na predĺžení spolupráce s slovenským krídelníkom Marošom Rendlom (28). Informovala o tom oficiálna internetová stránka klubu.

Rendla sa po ročnej pauze vracia do najvyššej súťaže. Po predčasnom konci basketbalu v Banskej Bystrici uvažoval nad ukončením profesionálnej kariéry, ale v predchádzajúcej sezóne prikývol na ponuku Lučenca, ktorému pomohol k návratu do najvyššej súťaže.

„Vďaka príležitosti, ktorú mi dal Lučenec minulý rok, zahrať si s nimi v prvej lige, som mohol nahliadnuť do fungovania celého klubu a zažiť skvelú sezónu. To bol dôvod, prečo som sa rozhodol prijať ponuku opäť si zahrať najvyššiu slovenskú ligu práve v Lučenci. Rozhodnutie nebolo jednoduché, avšak prístup klubu, podmienky na trénovanie a celkové basketbalové okolie v Lučenci ma presvedčilo, aby som to znovu skúsil. Teším sa na sezónu, bude to veľká výzva a dúfam, že diváci budú spokojní,“ povedal k predĺžení zmluvy hráč Lučenca.

Slovenský reprezentant a odchovanec banskobystrického basketbalu odohral v predchádzajúcej sezóne celkovo 19 duelov s priemernou bilanciou 13,2 bodu, 4,8 doskoku, 1,8 asistencie a 2,7 zisku na zápas.

Čítajte tiež:

Lučeneckí basketbalisti začnú sezónu v SBL doma: Proti komu vybehnú na palubovku?

Lučenec zverejnil prvé posily. Kto doplní káder našich basketbalistov?

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie