Kultúra

Novohradská knižnica má za sebou ďalšiu časť premeny. Takto to tam vyzerá, FOTO

Aktuálne ukončená fáza je podľa kraja len jednou z etáp celkovej revitalizácie knižnice, ktorá má byť ukončená do tohtoročných Vianoc.

Ilustračný obrázok k článku Novohradská knižnica má za sebou ďalšiu časť premeny. Takto to tam vyzerá, FOTO
5
Galéria
Zdroj: BBSK

Novú podobu dostali pivničné priestory Novohradskej knižnice v Lučenci vďaka ďalšej fáze celkovej rekonštrukcie tohto kultúrneho zariadenia. Informoval o tom Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) na sociálnej sieti s tým, že na ňu poskytol dotáciu 50-tisíc eur.

„Rekonštrukcia bola zameraná na zemné práce – hĺbenie zeminy, štrkový násyp, kladenie betónových podláh, vybúranie šachty, montáž čerpadla, otlčenie omietok stien, ako aj opravu odpadového potrubia, elektromontážne práce či výrobu a osadenie vnútorných protipožiarnych dverí,“ konkretizoval kraj.

Aktuálne ukončená fáza je podľa neho len jednou z etáp celkovej revitalizácie knižnice, ktorá má byť ukončená do tohtoročných Vianoc. „Vďaka nej má knižnica ambíciu nielen skvalitniť knižnično-informačné služby, ale aj rozšíriť možnosti v organizovaní komunitných stretnutí a rôznych podujatí,“ dodal BBSK s tým, že náklady na celý projekt vo výške 725 635 eur sú hradené z krajského rozpočtu.

Zábery z rekonštrukcie nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Novohradská knižnica v Lučenci prechádza rekonštrukciou
5
Galéria
Zdroj: BBSK
Zdroj: TASR

Najčítanejšie