Opitý lekár v službe? Polícia v Lučenci obvinila muža z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky

Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petry Kováčikovej prijali v pondelok (18.6.) informáciu o tom, že lekár slúžiaci na lekárskej pohotovostnej službe javil známky požitia alkoholu.

Ilustračný obrázok k článku Opitý lekár v službe? Polícia v Lučenci obvinila muža z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky
Zdroj: TASR

Polícia v Lučenci vyšetruje prípad prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petry Kováčikovej prijali v pondelok (18.6.) informáciu o tom, že lekár slúžiaci na lekárskej pohotovostnej službe javil známky požitia alkoholu.

„Túto informáciu policajti ihneď preverili. Podozrivý sa odmietol podrobiť vykonaniu dychovej skúšky na zistenie alkoholu v dychu, ako aj odberu biologického materiálu,“ uviedla hovorkyňa s tým, že lekár bol následne zadržaný a bola mu obmedzená osobná sloboda.

„V utorok mu bolo z uvedeného prečinu vznesené obvinenie. Vo veci sa postupuje v zmysle takzvaného superrýchleho konania,“ dodala Kováčiková.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR