Samospráva

Peniaze pôjdu na dobrý účel: Primátorka i poslanci Lučenca prispejú obyvateľom

V súvislosti s pandémiou koronavírusu sa mnoho ľudí ocitlo v nepriaznivej situácii. Práve takýmto ľuďom chce primátorka a poslanci mestského zastupiteľstva podať pomocnú ruku.

Ilustračný obrázok k článku Peniaze pôjdu na dobrý účel: Primátorka i poslanci Lučenca prispejú obyvateľom
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Deklarovali to na štvrtkovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Lučenci, ktoré sa konalo 30. apríla 2020.

„Myslím si, že je veľmi dôležité prejaviť solidaritu s tými, ktorí sú poznačení touto pandémiou po stránke zdravotnej, alebo ich to zasiahlo po stránke finančnej tak, že z nariadenia štátu nemôžu vykonávať činnosti, ktoré im zabezpečujú príjem. Preto som sa rozhodla v mesiacoch marec a apríl na toto reagovať a prispieť určitou sumou takýmto najzraniteľnejším skupinám,“ deklarovala snahu pomôcť primátorka Alexandra Pivková.

Peniaze na špeciálny ventilátor

Zároveň sa poďakovala poslancom, ktorí sa rozhodli venovať jednomesačnú odmenu na pomoc zdravotníctvu v Lučenci.

"Som veľmi rada, že aj vy, poslanci, ste sa dohodli na takejto forme pomoci a rozhodli ste sa venovať jednomesačnú odmenu poslanca na pomoc zdravotníctvu v našom meste, a takisto že ste verejne deklarovali na našich fórach, že venujeme finančnú čiastku 15 000 eur na zakúpenie servoventilátora, ktorý je potrebný pre umelú pľúcnu ventiláciu ľuďom v tých najťažších stavoch ochorenia COVID-19,“ povedala primátorka.

Mesto navrhlo zriadiť Fond pomoci mesta pre všetkých občanov. „Som rada, že komisia regionálneho rozvoja tento návrh podporila. Kritériá budeme tvoriť spoločne tak, aby sme boli transparentní a pomoc smerovala k ľuďom, ktorí to potrebujú. Číslo účtu, na ktorý bude možné prispievať, bude bezodkladne zverejnené.“ dodala Pivková s tým, že vyzvala všetkých, aby sme na tento fond prispeli a prejavili tak svoju solidaritu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie