Správy

Počuli ste o vzťahu Štefánika k Lučencu? Vznikla novinka, ktorá prezradí viac

Po tejto osobnosti slovenských dejín v Lučenci pomenovali i Základnú školu M. R. Štefánika na Haličskej ceste či Štvrť M. R. Štefánika v centre. To však nie je všetko...

Ilustračný obrázok k článku Počuli ste o vzťahu Štefánika k Lučencu? Vznikla novinka, ktorá prezradí viac
Zdroj: TASR

Vzťah slovenského vedca a generála k metropole Novohradu približuje nová publikácia s názvom M. R. Štefánik a Lučenec, ktorú v nedeľu pri príležitosti 140. výročia jeho narodenia oficiálne predstavili verejnosti. Podľa slov primátorky Lučenca Alexandry Pivkovej však v meste nejde o ojedinelé podujatie.

„My si každoročne pripomíname úmrtie i narodenie Štefánika, ktorý je tiež osobne spätý s Lučencom, pretože tu mal naozaj blízku rodinu a mesto aj navštívil. Práve v tomto roku sme na jeho počesť skombinovali kladenie vencov a pripomenutie si jeho výročia aj so športovým podujatím Ipeľský beh,“ konkretizovala Pivková.

Po tejto osobnosti slovenských dejín v Lučenci pomenovali i Základnú školu M. R. Štefánika na Haličskej ceste či Štvrť M. R. Štefánika v centre mesta. Pripomína ho tiež pamätník v parku neďaleko Divadla B. S. Timravy.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie