Šport

Podujatie Divínsky Boyard umožňuje deťom súťažiť, hrať aj vzdelávať sa

Vzdelávanie, pohyb v prírode, tradičné i netradičné športové disciplíny, tvorivé dielne, ako aj ukážky práce záchranných a bezpečnostných zložiek.

Ilustračný obrázok k článku Podujatie Divínsky Boyard umožňuje deťom súťažiť, hrať aj vzdelávať sa
Zdroj: TASR

To všetko ponúka súťažné podujatie Divínsky Boyard, ktorého semifinálové kolá aktuálneho 4. ročníka sa konajú v dňoch 20. a 21. septembra v obci Divín v okrese Lučenec.

Súťaž je určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl (ZŠ) a zameraná je na podporu prevencie kriminality detí vzdelávaním, hrami a pohybom v prírode.

„Jej podstatou je zaujímavou, pútavou a hlavne inovatívnou formou vzdelávania primäť deti k záujmu o získanie poznatkov v oblasti prevencie kriminality rôznych druhov, ktoré na ne v pubertálnom veku zo všetkých strán priam číhajú," uviedol Ján Sivok, predseda (OZ) občianskeho združenia JASIV, ktoré je spolu s obcou Divín a miestnou ZŠ organizátorom podujatia.

Deti počas súťaže absolvujú na trase Divínskeho Boyardu postupne deväť zastavení s jednotlivými témami prevencie kriminality – majetková kriminalita a vandalizmus, drogy, omamné a návykové látky, základné ľudské práva, obchodovanie s ľuďmi a migrácia, počítače – kyberšikanovanie, záchranné a bezpečnostné zložky štátu, týranie a šikanovanie detí, ako aj dopravná výchova a bezpečnosť cestnej premávky.

Súčasťou trasy je aj adrenalínový park s množstvom prekážok a preliezok. Súťaže sa spolu zúčastní 240 detí z 12 škôl z južnej časti Banskobystrického samosprávneho kraja. Najúspešnejšie školy postúpia do finále, ktoré sa uskutoční 28. septembra.

Súťaž je podľa Sivoka nielen o športe, preto pre deti pripravili aj kultúrny program v podobe vystúpenia hudobného hosťa – tento rok to vo finále bude Dominika Mirgová. V semifinálových kolách čaká deti zasa penová párty a výchovno-zábavné koncerty OZ Škola života.

„Po vlaňajšom adrenalínovom zážitku, pripravenom v spolupráci s bezpečnostnými a záchrannými zložkami v podobe záchrany účastníka dopravnej nehody z prevráteného auta za asistencie hasičov a zdravotných záchranárov, pripravujeme na tohtoročné finále súťaže v spolupráci s Finančnou správou SR – Colným úradom ukážku zásahov pri dolapení drogového dílera. Pre deti bude k dispozícii aj simulátor prevrátenia vozidla pri dopravenej nehode," dodal hlavný organizátor súťaže.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie