Policajti budú aj v tomto týždni na cestách: Takto si rozdelili okresy

Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Eliška Šándorová

Kontroly na cestách sú očividne potrebné. Až 334 priestupkov zistili policajti v Banskobystrickom samosprávnom kraji počas štvorhodinovej osobitnej kontroly, ktorá sa konala vo štvrtok 16. mája.

Policajti sa pri kontrole zamerali najmä na zákaz telefonovania počas jazdy, na povinnosti vodičov voči chodcom a cyklistom a povinnosti chodcov a cyklistov v cestnej premávke a tiež na zákaz požívania alkoholu vodičmi pred jazdou a dodržiavanie predpisov na železničných priecestiach.

Policajti vykonajú v tomto týždni kontroly:

  • dňa 21. 5. 2019 na území okresov Zvolen, Lučenec,
  • dňa 23. 5. 2019 na území okresu Žiar nad Hronom,
  • dňa 24. 5. 2019 na území okresov Veľký Krtíš, Banská Bystrica, Rimavská Sobota, Revúca,
  • dňa 25. 5. 2019 na území okresu Brezno.

„Policajti sa zamerajú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti. V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou,“ informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: lucenec.dnes24.sk