Policajti o hľadom Marianovi (32) z Lučenca: Pozor, bol už viac krát obvinený z násilnej trestnej činnosti

Lučenčan je už pre policajtov známa firma. Bol, podľa nich obvinený už z troch lúpeží, teraz sa zameral na podvody na dôchodkyniach.

Ľubomíra Karmanová
Ilustračný obrázok k článku Policajti o hľadom Marianovi (32) z Lučenca: Pozor, bol už viac krát obvinený z násilnej trestnej činnosti
Zdroj: Policajný zbor SR

Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanom 32 ročnom Marianovi Vargiczovi z Lučenca. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície vo Zvolene podľa hovorkyne požiadal o vyhlásenie pátrania po hľadanom Marianovi Vargiczovi, vo veci prečinu podvodu. Hľadaný sa konkrétne v tento veci dopustil podvodu na dôchodkyni, ktorú týmto skutkom pripravil o peniaze.

,,Obvinený 24. 7. v popoludňajších hodinách zatelefonoval do miesta bydliska poškodenej 74-ročnej dôchodkyne z Budče a podvodným konaním ju pripravil o 4 680 eur. Polícia po prijatí trestného oznámenia začala trestné stíhanie a podľa popisu páchateľa poškodenou zostavili identikit páchateľa. Po vypočutí svedkov a zabezpečení dôkazov z vyšetrovacieho spisu je jednoznačne preukázané, že skutok spáchal obvinený," hovorí Faltániová o podvode, ktorý má na krku hľadaný muž.

Podľa informácií od polície sa páchateľ naposledy pohyboval po meste Lučenec, avšak nie je vylúčené, že sa pohybuje aj po iných susedných okresoch.

,,Pozor, hľadaný bol v minulosti obvinený aj z násilnej trestnej činnosti (3× lúpež)," vystríha Faltániová. Obvinený muž má byť 160 cm vysoký, silnej postavy, má čierne vlasy a hnedé oči.

,,Žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158," vyzýva na záver hovorkyňa.

Zdroj: Policajný zbor SR