Jakub Forgács Správy

Policajti spomínajú na Lučanského: V Banskobystrickom kraji vznikli pietne miesta, FOTO

Generál Milan Lučanský podľa slov policajtov nebol iba obyčajný funkcionár, ale najmä človek, ktorého kroky budú navždy zapísané v histórii vývoja Policajného zboru na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Policajti spomínajú na Lučanského: V Banskobystrickom kraji vznikli pietne miesta, FOTO
11
Galéria
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Banskej Bystrici, ako aj pred budovami ďalších útvarov v Banskobystrickom kraji, vznikli pietne miesta, kde si policajti a občania zapálením sviečky symbolicky uctievajú pamiatku zosnulého generála Milana Lučanského. Na svojej facebookovej stránke o tom informovali krajskí policajti.

„Bol to človek, ktorý dlhodobo bojoval proti zločinu, čo pretrvávalo až do jeho posledného dňa vo funkcii najvyššieho predstaviteľa Policajného zboru,“ píšu muži zákona.

„Pod jeho vedením polícia menila svoju tvár, zaslúžil sa o zvyšovanie dôveryhodnosti v očiach verejnosti a zmenil sa aj spôsob komunikácie s verejnosťou a to aj prostredníctvom sociálnych sietí. Tento moderný trend dovtedy nikdy políciou využívaný nebol,“ uvádzajú policajti.

Generál Milan Lučanský podľa ich slov nebol iba obyčajný funkcionár Policajného zboru, ale najmä človek, ktorého kroky budú navždy zapísané v histórii vývoja Policajného zboru na Slovensku.

Zábery z pietnych miest v Banskobystrickom kraji nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

V OBRAZOCH: Pietne miesta na pamiatku Lučanského v Banskobystrickom kraji
11
Galéria
Zdroj: Polícia SR - BB kraj
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie