Barbara Dallosová Krimi

Policajti v kraji vyrukovali s novinkou: Pokuty za rýchlosť vraj nestačia!

Dôležité info pre vodičov. Muži zákona striehnu na bezpečnosť na našich cestách pravidelnými kontrolami. Tie majú mať po novom inú podobu.

Ilustračný obrázok k článku Policajti v kraji vyrukovali s novinkou: Pokuty za rýchlosť vraj nestačia!
Zdroj: TASR

Policajti v Banskobystrickom kraji vykonávajú pravidelné osobitné kontroly v jednotlivých okresoch. Ich cieľom má byť pozitívne ovplyvnenie bezpečnosti a plynulosti na cestách v našom kraji. Teraz ale muži zákona ohlásili novinku. Sústrediť sa totiž budú na oveľa viac vecí, než len na rýchlosť jazdy.

Nezodpovedných vodičov je stále viac

,,Touto cestou chceme informovať všetkých motorových účastníkov v cestnej premávke, že v spomínaných osobitných kontrolách budeme naďalej pokračovať, no vzhľadom na nepriaznivý vývoj dopravnej bezpečnosti, ako aj vzhľadom na neustále narastajúci počet nedisciplinovaných účastníkov v cestnej premávke, inštitút objektívnej zodpovednosti bude uplatňovaný aj na riešenie iných dopravných priestupkov, ktoré nám zákon umožňuje," vysvetlila krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Na čo sa muži zákona pozrú?

Ako pokračovala, spomínané kontroly teda nebudú obmedzené iba na porušenie najvyššej povolenej rýchlosti, ale aj ďalšie, často krát porušované pravidlá cestnej premávky ako je zákaz predchádzania, povinnosť zastaviť vozidlo na príkaz dopravnej značky „Stoj, daj prednosť v jazde“ alebo signál so znamením „Stoj !“, zákaz otáčania a cúvania, zákaz zastavenia a státia, prejazd cez železničné priecestie v čase, keď je to zakázané, zákaz vjazdu, zákaz odbočovania alebo prikázaný smer jazdy.

Kontroly budú podľa polície naďalej vykonávané podľa vlastnej analýzy dopravných nehôd a to prevažne v čase dopravných špičiek a taktiež v miestach, kde nie je možné bezpečne zastaviť vozidlo a teda vykonať samotné prejednanie priestupku na mieste.

Ako to platilo i doteraz, v rámci objektívnej zodpovednosti nebudú vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia vydá rozkaz o uložení sankcie za spáchaný správny delikt, ktorý pošle držiteľovi vozidla poštou.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie