Krimi

Policajti v Lučenci objasnili piatkovú lúpež: Obvinili 3 mužov

Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil zo zločinu lúpeže, ktorý bol spáchaný formou spolupáchateľstva, 33-ročného Petra z Brezna, 26-ročného Michala, a 42-ročného Igora z Brezna. Za túto lúpež môžu byť potrestaní odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Policajti v Lučenci objasnili piatkovú lúpež: Obvinili 3 mužov
Foto: Zuzana Jakubičková

Trestný čin, ktorý naplánovali Michal, Peter a Igor sa začal v piatok okolo 17.00 hodine. ,,Peter vylákal ako záujemca o poskytnutie úveru, 24-ročného muža, obchodného zástupcu nebankovej spoločnosti, pred poštu v obci Veľká nad Ipľom. Tu poškodený nastúpil do vozidla Nissan Primeracombi, šedej metalízy, ktoré šoféroval Peter a išli spolu do obce Jelšovec, do novostavby pri ihrisku, kde mal záujemca o úver bývať, avšak k tejto novostavbe vodič neodbočil. V jazde pokračoval smerom na Solisko a Bagľaš, kde krátko po vyjdení z obce do vozidla nastúpil Igor, ktorý si sadol na zadné sedadlo za poškodeného a v jazde pokračovali približne 100 metrov. Následne sa s vozidlom otočili na obec Jelšovec a zastavili, na čo Peter poškodenému na ľavý bok pritlačil doposiaľ neznámy predmet so slovami „kde máš peniaze, daj peniaze“. Potom čo chcel poškodený peniaze z tašky položenej vo svojom lone a zavesenej cez pravé rameno vybrať, mu odzadu Igor nastriekal do tváre kaser s doposiaľ nestotožnenou látkou. Peter mu z rúk vytrhol tašku, vybral z nej doklady a Igor z nej vybral peňaženku. Následne sa poškodenému podarilo odopnúť bezpečnostný pás, otvoriť dvere a z vozidla vystúpiť a utiecť do poľa. Páchatelia z miesta s vozidlom odišli smerom na Lučenec, kde vo vozidle Igor vybral z peňaženky peniaze a dal z nich 500 eur Petrovi, ktorý ho v Lučenci z vozidla vysadil a pokračoval v jazde do Hriňovej. Michal, ktorý sa priamo prepadnutia nezúčastnil, nakoľko sa osobne s poškodeným poznal, v Lučenci vzal do vozidla Igora s ktorým si rozdelili zvyšné peniaze a pricestovali do Hriňovej za Petrom. Igor prestúpil do Petrovho auta a následne všetci odcestovali do miesta svojho bydliska" informovala Mária Faltániová, hovorkyňa krajského policajného zboru v Banskej Bystrici.

,,Konaním páchateľov bolo podľa predbežnej lekárskej správy poškodenému spôsobené podráždenie ľavej spojivky oka s dobou liečenia do 5 dní a krádežou peňaženky s finančnou hotovosťou mu vznikla škoda vo výške 2 250 eur. Policajti kriminálnej polície z Lučenca všetkých troch podozrivých mužov na základe operatívnej činnosti vypátrali a v utorok v popoludňajších hodinách zadržali. Michala v Lučenci, Igora v Brezne a Petra vo Vrábloch v okrese Nitra." ozrejmila Faltániová. Po vykonaní všetkých procesných úkonov ich vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na ich vzatie do väzby.

Zdroj: Policajný zbor SR

Rýchle správy

Najčítanejšie