Krimi

Polícia si zlízla poriadnu dávku kritiky: Mesto nie je bezpečné!

Na adresu príslušníkov štátnej a mestskej polície sa po lúpežnom prepadnutí vo Fiľakove spustila lavína kritiky. Oprávnene?

Ilustračný obrázok k článku Polícia si zlízla poriadnu dávku kritiky: Mesto nie je bezpečné!
Zdroj: TASR

Polícia čelila nedávno kritike zo strany obyvateľov Fiľakova pre bezpečnosť v meste. Dôvodom bolo lúpežné prepadnutie, ktoré sa odohralo 24. januára v podvečerných hodinách.

Muž na úteku

Neznámy páchateľ mal prepadnúť dôchodcu a ukradnúť mu 5 eur. Pri snahe poškodeného zabrániť krádeži, nešťastne spadol na zem, pričom utrpel odreniny na rukách a nohách. Fotky zranení boli zverejnené na sociálnej sieti. V komentároch pod príspevkom sa spustila lavína kritiky obyvateľov Fiľakova na adresu príslušníkov štátnej a mestskej polície, že mesto nie je bezpečné a takéto veci by sa nemali stávať.

„Bohužiaľ žijeme v dobe, kedy ku obdobným situáciám dochádza a policajti vynakladajú maximálne úsilie pri snahe zistiť páchateľov takýchto skutkov. Tak tomu bolo aj v tomto prípade, ihneď sa realizovalo pátranie po páchateľovi. Bohužiaľ, išlo o okradnutie staršieho pána, pričom už bola tma, navyše mu spadli z očí okuliare, a preto nevedel bližšie podať opis páchateľa, pričom tieto informácie sú pre policajtov veľmi dôležité, nakoľko na základe informácií od poškodeného sa môže vykonať ihneď miestne pátranie, čo v tomto prípade nebolo možné,“ uviedla na svoju obranu polícia na sociálnej sieti.

Páchateľa sa teda po skutku nepodarilo zadržať a policajti museli postupne začať skladať mozaiku, aby zistili čo najviac informácií, ktoré by im umožnili páchateľa odhaliť. „Uplynul týždeň a miestnej polícii sa i napriek enormnej snahe nepodarilo zistiť také informácie, ktoré by umožnili páchateľa odhaliť,“ dodala polícia.

Odvážny svedok

Už 1. februára došlo vo Fiľakove k podobnému prepadnutiu. Dvaja páchatelia si vyhliadli opäť staršieho pána. Tentoraz si prepadnutie našťastie všimol majiteľ blízkej reštaurácie, ktorý okamžite pribehol. Jedného páchateľa sám chytil a ihneď volal na políciu. Vďaka presnému popisu sa policajtom podarilo zadržať aj druhého páchateľa.

„Klobúk dolu pred pánom, ktorému toto protiprávne konanie nebolo ľahostajné a vďaka jeho rýchlemu zásahu došlo k zadržaniu obidvoch páchateľov. Navyše, jeden z páchateľov sa na polícii priznal aj ku predchádzajúcej krádeži zo dňa 24. 1. 2020, a teraz už sedí za mrežami a odpykáva si zaslúžený trest,“ uviedla polícia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie