Predvianočný čas nabitý akciami. Výber TOP 7 podujatí týždňa v Lučenci a okolí

Ani vy sa už neviete dočkať najkrajších sviatkov roka? Nalaďte sa na Vianoce akciami, ktoré sa chystajú v našom meste a okolí! Na čo sa môžete tešiť?

Boris Macko

ZATKANÉ

do 25.12. 2016, Novohradské osvetové stredisko Lučenec

Dôkazom, že sa oplatí vytvoriť si niečo vlastné počas tvorivých dielní, je aj výstava Zatkané. Záujemcovia si môžu pozrieť výrobky z tvorivých dielní.

ŠUSTER DRŽ SA SVOJHO KOPYTA

do 25.12. 2016, Hradné múzeum Fiľakovo

Výstava pripravená s Východoslovenským múzeom v Košiciach prezentuje históriu obuvníckeho a čižmárskeho remesla od stredoveku až po 20. storočie.

MAĽOVANÉ ZEMOU

do 25.12. 2016, Dom Matice slovenskej Lučenec

Výstava obrazov maliara Gabriela Kuráka. Umelec používa zaujímavú techniku – maľuje hlinou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa oplatí navštíviť výstavu.

AMERICAN DIVAS

20.12. 2016 o 19.00, kino Apollo

Fantastický vianočný koncert amerických speváčok a hudobníkov. Odznejú vianočné koledy, piesne M. Jacksona, W. Houston, A. Franklin a ďalších. Strhujúca hudobná show „Made in USA“.

ZAKÁZANÝ DOKUMENT COOLTÚRA

20.12. 2016 o 20.00, Tančiareň a pivovar Franz Lučenec

Premietanie a beseda zaujímavého dokumentu. Úsmevný, ironický, ale zároveň i vážny film o zmysle a stave slovenskej „cooltúry“. Taká je najnovšia snímka Mira Rema, v súčasnosti najzakazovanejšieho režiséra na Slovensku. Cooltúra, ktorá sa však pre svoj obsah do kín zrejme nikdy nedostane. Nie je totiž príjemná každému…

XIII. TRIENÁLE AKVARELU

21.12. 2016 o 16.00, Novohradské múzeum a galéria Lučenec

Novohradské múzeum a galéria v Lučenci už od roku 1983 pravidelne usporadúva medzinárodnú súťažnú prehliadku súčasnej akvarelovej tvorby Trienále akvarelu. Je to jediné podujatie na Slovensku, ktoré sa zameriava na súčasnú akvarelovú tvorbu  domácich a zahraničných umelcov.

VIANOČNÁ PUNČOVÁ PÁRTY

23.12. 2016, New York Club Lučenec

Pre všetkých, ktorí sa chcú baviť aj tesne pred Vianocami je tu jedinečná možnosť. Punčová párty, ktorú bude mať pod palcom DJ Becy potrvá až do Štedrého dňa.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery vianočnej výzdoby v uliciach Lučenca!

Foto: ilustračné

Zdroj: lucenec.dnes24.sk