Pripravte sa na poriadne trópy. Pre Lučenec už vydali výstrahu 3. stupňa!

Horúčavy z posledných dní neustúpia. Práve naopak. Meteorológovia vydali pre náš okres už najvyššiu výstrahu pred vysokými teplotami.

Jakub Forgács

Pripravte sa na tropické horúčavy! „V okrese Lučenec sa ojedinele očakáva dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 38 °C,“ uvádzajú meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu so slovami, že vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

„Výskyt uvedenej vysokej teploty vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ dodávajú meteorológovia.

V okrese Lučenec preto na piatok 4. augusta vydali výstrahu 3. stupňa pred vysokými teplotami. Platí od 15:00 do 18:00 hod.

Vysoké teploty nás však potrápia aj v ďalšie dni. V stredu a vo štvrtok od 13:00 do 18:00 u nás platia výstrah 2. stupňa pred vysokými teplotami. „V okrese Lučenec sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 37 °C,“ uvádza ďalej SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: SHMÚ