PROGRAM na víkend v Lučenci? Šikovný prehľad akcií, s ktorými zaženiete nudu

Neviete, ako stráviť nadchádzajúce mrazivé dni? Inšpirujte sa víkendovými tipmi z našej redakcie!

Boris Macko

MAĽOVANÉ ZEMOU

do 11.12. 2016, Dom Matice slovenskej Lučenec

Výstava obrazov maliara Gabriela Kuráka. Umelec používa zaujímavú techniku – maľuje hlinou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa oplatí navštíviť výstavu.

MALIAR LUČENCA

do 11.12.2016, Novohradské múzeum a galéria Lučenec

Františka Gyurkovitsa právom spomínajú ako maliara Lučenca a Novohradu. Jeho život a dielo sa neoddeliteľne spája s týmto mestom a jeho okolím. Narodil sa v Budapešti, prevažnú časť svojho života však prežil v Lučenci.

ZATKANÉ

do 11.12. 2016, Novohradské osvetové stredisko Lučenec

Dôkazom, že sa oplatí vytvoriť si niečo vlastné počas tvorivých dielní, je aj výstava Zatkané. Záujemcovia si môžu pozrieť výrobky z tvorivých dielní.

VIANOČNÉ TVORIVÉ DIELNE

9.12. 2016 o 16.00, Základná škola Kalinovo

Počas tvorivých dielní si deti môžu vyrobiť vianočné pozdravy, zdobiť medovníky, či maľovať sadrové odliatky. Pre dospelých je pripravená výroba anjelov, či vianočných lampášov.

VIANOČNÝ TRH ŠIKOVNÝCH RÚK

10.12. 2016 o 8.00, Mestská tržnica Lučenec

Chcete získať milé darčeky pre blízkych či vyzdobiť svoju domácnosť? Na jedinečnom trhu zoženiete ručne robené vianočné výrobky, ozdoby, darčeky a nebude chýbať ani kultúrny program.

OPATOVSKÁ VIANOČNÁ VESELICA

10.12. 2016 o 15.00, parkovisko Továrenská ulica, Lučenec

Bohatý kultúrny program, súťaž vo varení vianočnej kapustnice a ďalšie atrakcie. Prebiehať bude aj súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu.

VIANOČNÉ KOLEDY

11.12. 2016 o 15.00, OC Galéria Lučenec

Príjemnú predvianočnú atmosféru si možno vychutnať vďaka vystúpeniu detskej folklórnej skupiny Kukučka z Poltára, ktorá si pripravila vianočné koledy.

ZAPAĽOVANIE ADVENTNÝCH SVIEČOK

11.12. 2016 o 11.45 pred budovou gymnázia Fiľakovo

Aj v neďalekom Fiľakove umocní predvianočnú náladu príjemná akcia. Zapaľovanie adventných sviečok pripomenie, že Vianoce sa nezadržateľne blížia.

Foto: ilustračné

Zdroj: lucenec.dnes24.sk