Ľubomíra Karmanová Hokej

Prvé sklamanie po zápase s Nórmi: Ako vidia ďalší osud našich známi Lučenčania?

Je to proste smola, na finále to nevidím, ... Aj takéto slovné spojenia padali z úst Lučenčanov, ktorých sme sa v čierny deň po prehre s Nórskom pýtali na ich názor. Čítajte, kto verí že nás ešte vo finále uvidí a kto je, naopak, pesimista.

Ilustračný obrázok k článku Prvé sklamanie po zápase s Nórmi: Ako vidia ďalší osud našich známi Lučenčania?
Zdroj: TASR

Po nádejnom štarte na tohtoročnom šampionáte včera naši reprezentanti ochutnali prehru. Nórskemu súperovi sme nestačili a od vytúženého zlata, v ktoré sa Slováci nádejajú už od roku 2002 sme sa opäť o krok vzdialili. Výhľady mnohých fanúšikov nateraz nie sú veľmi optimistické, nájdu sa však aj takí, ktorí náš tím ešte stále vidia aj vo finále. My sme sa pýtali v radoch lučeneckých mestských poslancov.

Fandia muži, aj ženy

Medzi najväčších hokejových fanúšikov z radov poslancov v Lučenci určite patrí Jozef Oravec, ten hokejové prenosy najradšej sleduje vo svojej obývačke spoločne s rodinou. „Najlepším komentátorom zápasov je moja dcéra Paťka,“ konštatuje s úsmevom poslanec.

Poslanec Juraj Pelč je futbalový fanúšik, ale majstrovstvá si rád pozrie. Samozrejme, keď sa zápasy neprelínajú s futbalovými. „Včera som fandil Barcelone,“ priznal.

Zatiaľ čo poslankyňa Kvetoslava Dedinská k veľkým hokejovým fanúšikom nepatrí, poslankyňa Elena Uličná slovenským hokejistom veľmi fandí. „Fandím asi tak, ako každý bežný fanúšik,“ prezradila Dedinská. Tak, ako pre všetkých, aj pre poslankyňu Uličnú, bola naša prvá prehra veľkým sklamaním. „Z takého dobrého začiatku to takto skončilo. Ale, ja som optimista a verím, že to na záver nejako dobre dopadne.“

Proste, SMOLA

Naši poslanci si myslia, že vo včerajšom zápase sa na našich hokejistov lepila smola. „Myslím, že to bola športová smola,“ hovorí poslankyňa Uličná. S jej názorom sa stotožnil aj poslanec Branislav Hrdlička. „Jednoducho smola. Keď nejde, tak nejde,“ dodal. Poslanec Pelč neúspech našich chlapcov pripisuje skôr problémom v tíme. „Ak niečo nejde, treba hľadať problém v medziľudských vzťahoch.“ myslí si.

V tipovaní, ako naši chlapci dopadnú, sú lučeneckí poslanci skôr realisti. „Na finále to nevidím. To by bolo nespravodlivé, sú tam aj silnejšie tímy,“ myslí si poslanec Pelč. „Ja výsledky netipujem,“ vysvetľuje Uličná, „trpezlivo počkám, ako to dopadne,“ dodáva. „Keby som vedel, ako to dopadne, tak si natipujem a som za vodou,“ berie to s nadhľadom poslanec Oravec.

Všetci sa svorne zhodli na tom, že hokej, hráme pekný. Niektorí by si ho najradšej pozreli naživo, no bohužiaľ to sa zatiaľ našim poslancom nepodarilo. Hokej tak sledujú len z pohodlia svojich obývačiek.

Pohodlie vo svojej obývačke, si s hokejom spájajú páni, ale aj dámy. Nie pre všetky je, však, sledovanie zápasu predstavou ideálneho večera. Ako by malo k hokejovému sviatku pristupovať nežnejšie pohlavie, radili priamo športoví fanúšikovia. Prečítajte si – tak trochu s nadhľadom a úsmevom – ich odpočúčania, ako sa počas šampionátu správa ideálna žena :) . Ak je pre vás obdobie majstrovstiev sveta v hokeji nočnou morou, prečítajte si,ako to prežiť bez ujmy na zdraví.

Foto: ilustračné

Rýchle správy

Najčítanejšie