Streda 24. júl 2019 Vladimír  20 °C
Boris Macko Rôzne

R2 pri Lučenci vyzerá reálnejšie. Práce sa majú začať už o pár mesiacov!

Už dlhé roky sa hovorí o prínose rýchlostnej cesty pre Lučenec a okolie. Doterajšie plány a reči sa zrejme pomaly stanú realitou. Vieme, kedy sa začne stavať!

Ilustračný obrázok k článku R2 pri Lučenci vyzerá reálnejšie. Práce sa majú začať už o pár mesiacov!
7
Galéria

Na reálnu dohodu samosprávy s Národnou diaľničnou spoločnosťou a ministerstvom dopravy sme poukázali ešte 25. januára. Starosta obce Mýtna Pavel Greksa spolupracuje pri urýchlení celého procesu s ostatnými samosprávami a organizáciami v regióne. S diaľničiarmi aj predstaviteľmi ministerstva dopravy sa opäť stretol koncom minulého týždňa.

„Nadviazali sme na posledné rokovania a dohody. Predstavitelia Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a ministerstva dopravy ma ubezpečili, že úsek R2 od Mýtnej po Lučenec je pre nich prioritou. Celý proces je už rozbehnutý,“ ubezpečil starosta Obce Mýtna Pavel Greksa.

Uviedol aj termín, kedy sa pri výstavbe R2 prvý raz zahryznú bagre do zeme. „Bude to prakticky o rok, vo februári 2018. Sme radi, že tlak samospráv a verejnosti pomohol a už padli aj prvé reálne termíny,“ dodal starosta. Tvrdí, že za stanovené termíny ručí svojou funkciou. „Ak to nevyjde, platí môj prísľub, že sa vzdám starostovskej stoličky,“ povedal Greksa.

Obyvateľov južnej časti Banskobystrického kraja rozhorčilo, že pred niekoľkými mesiacmi boli termíny dokončenia R2 posunuté až na obdobie okolo roku 2040. Po protestoch a rokovaniach spred niekoľkých týždňov ich potešilo, že NDS aj ministerstvo dopravy proces prípravy výstavby urýchlili. Spomínaný úsek siahajúci až takmer po Lučenec má byť hotový v roku 2021.

Foto: ilustračné

Autá
7
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk