Streda 24. júl 2019 Vladimír  18 °C
Eva Viestová Krimi

Rušná streda na cestách

Výdatné stredajšie sneženie na celom území banskobystrického kraja spôsobilo množstvo nehôd.

Prehľad počtu výjazdov Hasičského a záchranného zboru k dopravným nehodám na území Banskobystrického kraja jednotlivých OR HaZZ v stredu 15. februára 2012 od 5:30 do 15:30 hod.

BB – 1 BR – 2 LC – 1 RA – 2 RS – 5 VK – 1 ZV – 2 ZH – 4

Do 15.00 hodiny polícia v Banskobystrickom kraji zaevidovala 42 dopravných nehôd a škodových udalostí. Najviac v okrese Rimavská Sobota – 12 (z toho 1 dopravná nehoda). V okrese Žiar nad Hronom sme zaevidovali 9 (z toho 5 dopravných nehôd). V okrese Zvolen 8 (z toho 2 dopravné nehody), v okrese Lučenec 7 škodových udalostí a v Banskej Bystrici 6 (z toho 1 dopravná nehoda).

Prvoradé je v takomto počasí prispôsobiť rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Treba si uvedomiť že na zasneženom povrchu vozovky sa predlžuje aj brzdná dráha. To znamená, že vozidlo prejde dlhšiu vzdialenosť, kým úplne zastaví. Aby sa jazda na zasneženom povrchu vozovky neskončila tragicky, pripomíname vodičom aby nepodceňovali svoje schopnosti. Aby sa na cestách v dostatočnej miere pripravili aj na nepredvídateľné situácie a aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke. Opäť upozorňujeme vodičov, aby v takomto počasí prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a dodržiavali dostatočné vzdialenosti medzi vozidlami. Upozorňujeme aj chodcov, aby nevstupovali na vozovku, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nie je možné cez vozovku prejsť bezpečne.

Zdroj info : mjr. PhDr. Mária Faltániová – hovorkyňa KR PZ BB
npor. Ing. Erik Piater – hovorca KR HaZZ v Banskej Bystrici

Tento článok nie je možné komentovať.