Samospráva chce s BBSK vymeniť pozemky: Chystá sa opraviť cestu na Rúbanisko

Samospráva Lučenca chce navrhnúť Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK) výmenu pozemkov aby mohla opraviť cestu na sídlisko Rúbanisko.

Michaela Mozolányová
Ilustračný obrázok k článku Samospráva chce s BBSK vymeniť pozemky: Chystá sa opraviť cestu na Rúbanisko
Zdroj: Webnoviny.sk

„V súčasnosti nie je pozemok pod križovatkou majetkom samosprávy, preto do jeho opravy nemôže investovať,“ povedala primátorka mesta Alexandra Pivková. Samospráva Lučenca sa chcela podľa jej slov pôvodne s vlastníkom pozemku dohodnúť na jeho odkúpení. „Navrhovali sme symbolickú sumu jedno euro, toto však BBSK neakceptoval. Pripravili sme preto alternatívny návrh a to zámenu pozemkov. Našli sme mestskú parcelu pri hotelovej akadémii. Je to náš majetok a využíva ho BBSK ako zriaďovateľ školy. Podľa geometrických plánov potrebujeme získať plochu 825 m2. Na výmenu ponúkame plochu 912 m2," povedala.

Poslanci mestského zastupiteľstva v Lučenci so zámenou pozemkov súhlasia. Samospráve tak dali mandát na ďalšie rokovanie. Rovnaký proces sa ale musí uskutočniť po nájdení zhody aj na pôde BBSK. Prednosta mestského úradu v Lučenci Igor Korniet vysvetlil, že napriek plánovanej oprave bude cesta určená len pre osobné autá. „Je to cesta, ktorou si obyvatelia sídliska Rúbanisko v súčasnosti skracujú cestu z lokality, kde je jeden z obchodných reťazcov. Nie je to v pláne investícií mesta, nemôžeme preto plánovať úpravu cesty pre iný druh dopravy. Je to oprava, kde bude zachovaná šírka tak, ako ju poznáme dnes. Dopravným značením tam bude obmedzený prejazd nákladných áut," dodal Korniet.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR