Boris Macko Basketbal

Skrat Handlovčanov na zápase v Lučenci. Konečné slovo bude mať disciplinárka

Basketbalový zápas Lučenec - Handlová čaká dohra za zeleným stolom. Reakciou hráčov na gesto trénera sa bude zaoberať disciplinárna komisia.

Ilustračný obrázok k článku Skrat Handlovčanov na zápase v Lučenci. Konečné slovo bude mať disciplinárka
9

O osude predčasne ukončeného stretnutia 32. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) medzi MBK Lučenec a MBK Handlová rozhodne disciplinárny riaditeľ súťaže. Ligové stretnutie skončilo v štvrtej minúte záverečnej štvrtiny za stavu 64:48 pre domácich.

Na palubovke vzplanuli emócie, tréner hostí Marko Cvetkovič vybehol na ihrisko, za čo si od rozhodcov vyslúžil diskvalifikačnú chybu a musel ísť predčasne do šatne. Nakoniec musela handlovského kormidelníka vyviesť bezpečnostná služba. Rozhodcovia medzitým udelili ďalšie tri diskvalifikačné chyby – pre domácu dvojicu Blagojevič, Stojačič a hosťujúceho Miloševiča. Po dlhšej konverzácii medzi hráčmi a členmi realizačných tímov to vyzeralo tak, že sa oba celky poberú na oddychový čas. Basketbalisti Handlovej však zareagovali na gesto svojho trénera Marka Cvetkoviča a opustili palubovku. Rozhodcovia následne predčasne ukončili stretnutie.

„Nastala situácia, ktorá nie je štandardná a treba si ju pozrieť. Prekonzultujem ju aj s rozhodcami. Myslím si, že išlo o najskúsenejšiu rozhodcovskú zostavu 32. kola, preto nám aj oni prinesú k tomu svoje vyjadrenie. To isté sa týka aj klubov,“ vyjadril sa k situácii disciplinárny riaditeľ SBL Rastislav Javorský.

Podľa jeho slov disponuje vedenie ligy dostatočným množstvom dôkazov k vzniknutému incidentu vrátane videozáznamov, či zápise o stretnutí od rozhodcov. Liga dostala tiež stanovisko od lučeneckého klubu a k situácii sa vyjadrí aj vedenie handlovského celku. Konečný ortieľ nad stredajším stretnutím by mal padnúť dnes 10. februára.