Boris Macko Basketbal

Srbský basketbalista Mandič v službách Lučenca: Máme aj na prvú šestku

Pôsobil vo viacerých slovenských basketbalových kluboch a najnovšie posilnil naše mesto. Čo mu najviac zachutilo a ako vidí šance lučeneckých basketbalistov?

Ilustračný obrázok k článku Srbský basketbalista Mandič v službách Lučenca: Máme aj na prvú šestku
Foto: Boris Macko

Pivot Aco Mandič (32) sa po pôsobení v Chorvástku vracia opäť na Slovensko, aj keď Lučenec bol pre neho spočiatku neznámou. Napriek tomu neváhal a posilnil rady nováčika najvyššej basketbalovej súťaže. A podľa vlastných slov vôbec neľutuje.

Ako ste sa vlastne ocitli v Lučenci, dostali ste nejaké odporúčanie?

Áno, oslovil ma tréner Kurilla. Prikývol som, lebo o Lučenci som si zistil, že pred zhruba desiatimi rokmi bol dokonca majstrom. To, že je teraz nováčikom nevadí, klub je v porovnaní s ostatnými na štandardnej úrovni.

Vedenie klubu sa netají ambíciami ísť do play – off. Ako to vidíte vy?

Myslím, že je to reálne a nie je to prehnané. Ešte majú prísť posily z Ameriky. Ak budú oporami, máme aj na prvú šestku.

Na Slovensku nie ste prvý raz, stihli ste krajinu spoznať lepšie?

Áno, dovolím si tvrdiť, že som tu už pobehal viacero kútov. Z miest sa mi veľmi páči Bratislava, Košice aj Banská Bystrica. Máte aj pekné hory, o tom niet pochýb. Navyše máme k sebe blízko aj mentalitou.

Čo hovoríte na naše dievčatá?

Som ženatý, takže to už nie je moja priorita. Ale musím sa priznať, že sú tu pekné ženy. Podobne ako v iných slovanských krajinách.

Slovensko je známe bryndzovými haluškami, spoznali ste už našu kuchyňu?

U mňa je jednotkou kuracie mäso s ryžou, no chutia mi aj halušky. Je tu výborné pivo aj pálenka. Skúsil som aj slivovicu a je dosť silná. Hoci u nás niekedy taká býva aj rakija.

Srbsko už síce nemá priamy prístup k moru, ale nebude vám po pôsobení v Chorvátsku chýbať?

Ani nie. Ďalším plusom Slovenska je pre mňa to, že tu máte pekné hory a viacero lyžiarskych stredísk. Hlavne manželka rada lyžuje a už sme boli v Tatrách aj na Donovaloch. Takže mne vyhovuje aj zima.

Stihli ste si už prezrieť Lučenec?

Zatiaľ som tu pár hodín, takže som toho veľa nestihol. No pozeral som si fotky a nejaké údaje na internete a to, čo som videl, sa mi páčilo. Mesto a okolie chcem spoznať, času na to bude dosť.

Zábery basketbalového klubu MBK Lučenec nájdete v našej fotogalérii!

Čítajte tiež:

Na Slovensko sa vracia Mandič. Bude hrať za basketbalistov Lučenca

Lučenec nechce byť v extralige len do počtu. Fanúšikov potešia mažoretky aj fan zóna

MBK Lučenec sa chystá na najvyššiu ligu
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie