Stred a východ Slovenska čaká mrazivá noc s teplotami až -20 stupňov Celzia

Veľkú časť stredného a východného Slovenska čaká ďalšia mrazivá noc. Teploty v niektorých lokalitách môžu dosiahnuť až –20 stupňov Celzia.

Ilustračný obrázok k článku Stred a východ Slovenska čaká mrazivá noc s teplotami až -20 stupňov Celzia
Zdroj: TASR

Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy pred nízkymi teplotami. Výstrahu 2. stupňa s platnosťou od nedele 22.00 h do pondelka (21.1.) 08.00 h vydali meteorológovia pre niektoré okresy Žilinského, Banskobystrického (Brezno) a Prešovského kraja.

Teploty v nich môžu dosiahnuť –20 stupňov Celzia. "Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká,” upozorňuje SHMÚ.

Výstrahu 1. stupňa pred teplotami –15 až –19 stupňov Celzia vydali meteorológovia pre veľkú časť Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja, ako aj pre okresy Považská Bystrica, Čadca, Bytča a Kysucké Nové Mesto.

SHMÚ varuje aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov v Košickom a Prešovskom kraji. Vydal výstrahu 1. stupňa s platnosťou od nedele 18.00 h do pondelka 18.00 h.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR