Aktualizované Eliška Šándorová Krimi

Sudca rozhodoval o ďalšom osude vodiča z auta smrti, ktorý spôsobil nehodu v Lučenci

Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil z trestného činu usmrtenia 64-ročného Jána M. z Lučenca.

Ilustračný obrázok k článku Sudca rozhodoval o ďalšom osude vodiča z auta smrti, ktorý spôsobil nehodu v Lučenci
4
Galéria

V piatok (21.6.) o 18.40 hodine po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov viedol vozidlo lučenecký podnikateľ Ján M. motorové vozidlo Porsche Cayenne po Gemerskej ceste, v smere od centra mesta

„V dôsledku nedostatočného venovania sa vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke s vozidlom prešiel cez dvojitú súvislú čiaru do protismernej časti vozovky, kde došlo k zrážke s oproti idúcim osobným motorovým vozidlom Škoda Octavia combi, ktoré viedol 37-ročný vodič,“ informuje dnes Polícia – Banskobystrický kraj na svojom facebookovom profile.

Vo vozidle Škoda Octavia Combi utrpel vodič a jeho 61-ročný spolujazdec ťažké zranenia, ktorým podľahli na mieste nehody. Vo vozidle sa ťažko zranila aj 36-ročná spolujazdkyňa, ktorá bola prevezená do nemocnice v Banskej Bystrici. Vo vozidle Porsche Cayenne sa vodič aj 37-ročný spolujazdec ľahko zranili.

Vodičovi vozidla Porsche Cayenne bola v dychu nameraná hodnota 2,50 promile alkoholu. „Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby a dnes dopoludnia sudca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Vyšetrovanie dopravnej nehody prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici,“ informuje polícia.

Ako informuje portál noviny.sk, sudca o jeho vzatí do väzby uviedol tri dôvody. Ide o preventívnu, útekovú a kolúznu väzbu. Rozhodnutie ale nie je právoplatné, šofér podal sťažnosť. O prípade teda bude ďalej rozhodovať krajský súd.

Polícia sprísňuje

Nekompromisný prístup k narušiteľom cestnej premávky, využívanie hornej hranice sadzieb pokút a maximum policajných zložiek v teréne.

To je časť opatrení, ku ktorým pristúpila polícia v súvislosti s uplynulým tragickým týždňom na cestách a výsledkami následnej policajnej akcie. Opatrenia potrvajú, kým sa situácia v cestnej premávke nezlepší. Na tlačovej konferencii o tom informovali viceprezident Policajného zboru (PZ) Róbert Bozalka a riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia PZ Ľuboš Rumanovský.

„Po poslednom týždni sme dospeli do štádia, že prevencia nateraz končí a nastupuje represia voči tým účastníkom cestnej premávky, ktorí si zo zákona o cestnej premávke možno robia trhací kalendár,“ vyhlásil viceprezident PZ Róbert Bozalka. Polícia tak chce predísť predovšetkým zbytočným úmrtiam nevinných osôb na cestách.

Tragická nehoda v Lučenci
4
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie