Ľubomíra Karmanová Kultúra

TOTO si rozhodne nenechajte ujsť: Filmári budú na kúpalisku súťažiť o zlatú rúru

Pasta a kartáček, Princezná na prášku, Fetman, Vtedy padáš a ďalších 17 súťažných filmov uvidia účastníci 25. ročníka filmového festivalu HAH. Nebude sa síce pózovať na červenom koberci, zato zábavy a smiechu si užijete do sýtosti. Hraný amatérsky humor je značkou tej najlepšej srandy.

Ilustračný obrázok k článku TOTO si rozhodne nenechajte ujsť: Filmári budú na kúpalisku súťažiť o zlatú rúru
Zdroj: Dnes24.sk

Už dnes štartuje 25. ročník filmového festivalu, ktorý patrí k tým najzábavnejším svojho druhu. HAH, alebo hraný amatérsky humor sa pred štvrťstoročím udomácnil v Dolnej Strehovej a práve na tunajšom kúpalisku aj tento rok ponúkne návštevníkom tie najvtipnejšie amatérske filmy. Jedným zo súťažných snímok je aj Vtedy padáš, z ktorej ľahla smiechom aj porota krajskej súťaže v Žiari nad Hronom.

„Špecialitou tohoto ročníka súťaže bude aj pokus o rekord o najrýchlejšie natočený amatérsky film. Tvorcovia, budú musieť vymyslieť, natočiť, spracovať a na festivale aj odpremiérovať svoje dielo. Minulý rok sa nám podaril rekord v najväčšom počte nehercov v amatérskom filme. Zápis do Slovenskej knihy rekordov si vyslúžil film Hlupáci, ktorý si diváci budú môcť tento rok na festivale pozrieť,“ priblížil organizátor Ivan Vredík, z Hontiansko-ipeľského osvetového strediska.

Či si aj tento rok budú môcť vo filme zahrať návštevníci festivalu, to ešte nikto netuší. Všetko majú v rukách tvorcovia a ich divoká fantázia. O zábavu sa postará aj 20 súťažných festivalových snímok. V úlohe odbornej poroty bude tak ako vždy široká divácka verejnosť. „Svojim hlasovaním diváci vyberú najlepšie tri snímky, ktoré získajú vzácne ocenenie, rúru,“ vysvetľuje Vredík, s tým, že ide doslova o rúru, nie o kuchynský spotrebič.

Rúru si budú môcť víťazi prevziať z rúk známeho komika Juraja Mokrého. O zábavu sa okrem premietaných snímok postará aj komická skupina Hotovo z Rimavskej Soboty. Chýbať nebudú ani obľúbené indiánske hry.

Foto: Hontiansko-ipeľské OS

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie