Účastníci projektu Na bicykli za život prejdú cez Slovensko do Viedne

Prejsť bicyklom z Prešova do Viedne. To je cieľom 21. ročníka cykloakcie Na bicykli za život, ktorú organizuje spoločenstvo 9 mesiacov za život. Podporiť ich môžete aj v Lučenci.

Ilustračný obrázok k článku Účastníci projektu Na bicykli za život prejdú cez Slovensko do Viedne
Zdroj: pixabay

Cyklisti od pondelka do 26. augusta navštívia 18 miest. TASR o tom informovali organizátori podujatia Ján Hudaček a Dušan Škurla. „Okrem potratových centier sa pristavíme aj pri 11 centrách umelého oplodnenia. Prítomnosť na jednotlivých miestach spočíva v modlitbe na verejnom priestranstve,“ uviedli organizátori.

K akcii sa možno pridať viacerými spôsobmi. Na bicykli prejsť celú trasu, respektíve určitý úsek podľa osobných kondičných či časových možností alebo účasťou na modlitbách v konkrétnom meste.

V pondelok prejdú cyklisti z Prešova do Košíc, odtiaľ sa v utorok (14.8.) vydajú do Rožňavy a postupne budú prechádzať cez mestá, ako Rimavská Sobota, Lučenec, Zvolen, Banská Bystrica, Martin, Žilina, Púchov, Trenčín, Piešťany, Nitra, Trnava, Galanta, Bratislava a cyklopúť zavŕšia vo Viedni, kde budú od 25. – 26. augusta.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR