Krimi

V Lučenci okradli 80-ročnú dôchodkyňu. TÚTO chybu preto nerobte!

V pondelok (27.5.) v dopoludňajších hodinách páchateľ v čakárni nemocnice okradol 80-ročnú dôchodkyňu. Seniorka prišla o peniaze kvôli zbytočnej chybe, na ktorú často upozorňuje aj polícia.

Ilustračný obrázok k článku V Lučenci okradli 80-ročnú dôchodkyňu. TÚTO chybu preto nerobte!
Zdroj: Pixabay.com

Vyšetrovateľ v Lučenci začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty.

„V pondelok v dopoludňajších hodinách páchateľ v čakárni nemocnice okradol 80-ročnú dôchodkyňu. Využil jej nepozornosť a z kabelky ktorú mala položenú vedľa seba na lavičke jej ukradol platobnú kartu, na ktorej mala uvedený PIN kód. Ešte v ten istý deň vykonal tri neoprávnené výbery hotovosti a poškodenej dôchodkyni spôsobil škodu niekoľko sto eur,“ informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Na miestach kde je viac ľudí, ako aj v čakárni u lekára, pre vreckárov nie je problém ukradnúť peňaženku aj zo zapnutej kabelky.

„Tým občanom, u ktorých sa používanie platobných kariet stalo bežnou praxou, odporúčame nosiť platobnú kartu oddelene od osobných dokladov. PIN-kód, bez ktorého sa väčšina platobných kariet nedá použiť, si veľmi dobre strážte. Mimoriadne nebezpečné je zapísať si PIN na papierik a nosiť ho v blízkosti platobnej karty. Najbezpečnejšie je si PIN zapamätať, pokiaľ ho zabudnete, požiadajte svoju banku o jeho znovu vytlačenie,“ doplnila hovorkyňa polície.

Pri strate alebo krádeži bankomatovej karty, je potrebné bankomatovú kartu ihneď zablokovať v peňažnom ústave, ktorý ju vydal a nahlásiť to polícii, najlepšie v mieste kde ku strate alebo krádeži došlo, alebo na tiesňovú linku 158.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie