Boris Macko Iné športy Šport

V Lučenci vyrastá mladý športový talent. Michal boduje v duatlone aj triatlone

Hoci mladý Lučenčan začínal s futbalom, nakoniec si vybral inú cestu. V rozhovore prezradil, čím mu učarovali disciplíny, ktoré na Slovensku nie sú až tak známe!

Ilustračný obrázok k článku V Lučenci vyrastá mladý športový talent. Michal boduje v duatlone aj triatlone
9
Galéria

Športy, ako duatlon či triatlon sú na okraji záujmu, no neprávom. Triatlon na Slovensku zviditeľnil Richard Varga, v prípade duatlonu sa to môže podariť mladému Lučenčanovi Michalovi Mojžišovi (19).

„Odmalička som bol vedený k športu. Začínal som ako s futbalom ako sedemročný. K bicyklu som sa dostal úplne náhodou začal som sa voziť a postupne si ma to získalo. Doslova som sa do toho zažral a bavilo ma šliapať do pedálov a prekonávať samého seba. Behu som sa začal venovať po pretekoch Breznický beh. Tam mi môj dobrý kamarát a tréner Pavol Gábor povedal, že by som nemal svoje bežecké danosti len tak ponechať napospas osudu a rozvíjať ich. Keďže ma baví aj bicykel, navrhol mi duatlon,“ začal svoje rozprávanie mladý Lučenčan.

„Mám rád výzvy a baví ma skúšať nové veci, a tak som nemohol povedať nič iné, ako len "áno, ideme do toho“. Aj keď chvíľu som uvažoval. Spoločne s trénerom sa momentálne pripravujem na duatlon – beh (5 km), bicykel (20 km) a beh (2,5 km). Tu si človek naozaj môže siahnuť na dno síl a overiť si svoje schopnosti. Neplatia žiadne výhovorky, všetko je len o poctivej príprave. " dodal Mojžiš.

Za najväčší úspech pokladá 3. miesto v celkovom hodnotení na Breznickom behu na 10 Km a 2. miesto v kategórii na tomto podujatí. Behu sa venoval len mesiac a dokázal podať slušný výkon. Pridal aj 4. miesto z Vianočného behu mesta Lučenec. „No najviac si cením dokončenie Gemerského triatlonu. Pretože tam som si ozaj siahol na svoj limit, na dno síl, dá sa povedať. Bola to životná skúsenosť a môj obdiv majú všetci triatlonisti, ako aj vytrvalostní športovci,“ vyznal sa mladý športovec.

Zdroj: archív Michala Mojžiša

V súčasnosti sa už chystá na nadchádzajúcu sezónu, pričom si uvedomuje, že ak chce dosiahnuť väčšie úspechy, potrebuje lepšie zázemie. Všemožne ho zatiaľ podporujú rodičia. „Zastrešenie v klube plánujem už túto sezónu, keďže na účasť na Majstrovstvách Slovenska a slovenskom pohári musím byť registrovaný člen,“ vysvetlil Mojžiš.

Ako povedal, má tvrdý režim. „Pondelok a piatok sa venujem škole a fyzicky oddychujem. Ostatné dni vstávam o 4:30, aby som mohol ešte hodinu pred vyučovaním behať, štvrtok popoludní som v posilke. Víkendy idem prakticky naplno – štyri až päť hodín som na bicykli a venujem sa príprave na preteky. Štúdium v športovej triede je pre mňa ideálne, pretože sa môžem venovať športu oveľa intenzívnejšie,“ opísal svoj bežný týždeň mladý športovec, ktorý si váži podporu svojej školy a profesorov.

Pozrite si vo fotogalérii výkony mladého lučeneckého športovca!

V OBRAZOCH: Lučenčan Michal Mojžiš chce ísť v duatlone čo najvyššie
9
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie