V Lučenci vyrastá mladý športový talent. Michal boduje v duatlone aj triatlone

Hoci mladý Lučenčan začínal s futbalom, nakoniec si vybral inú cestu. V rozhovore prezradil, čím mu učarovali disciplíny, ktoré na Slovensku nie sú až tak známe!

Boris Macko

Športy, ako duatlon či triatlon sú na okraji záujmu, no neprávom. Triatlon na Slovensku zviditeľnil Richard Varga, v prípade duatlonu sa to môže podariť mladému Lučenčanovi Michalovi Mojžišovi (19).

„Odmalička som bol vedený k športu. Začínal som ako s futbalom ako sedemročný. K bicyklu som sa dostal úplne náhodou začal som sa voziť a postupne si ma to získalo. Doslova som sa do toho zažral a bavilo ma šliapať do pedálov a prekonávať samého seba. Behu som sa začal venovať po pretekoch Breznický beh. Tam mi môj dobrý kamarát a tréner Pavol Gábor povedal, že by som nemal svoje bežecké danosti len tak ponechať napospas osudu a rozvíjať ich. Keďže ma baví aj bicykel, navrhol mi duatlon,“ začal svoje rozprávanie mladý Lučenčan.

„Mám rád výzvy a baví ma skúšať nové veci, a tak som nemohol povedať nič iné, ako len "áno, ideme do toho“. Aj keď chvíľu som uvažoval. Spoločne s trénerom sa momentálne pripravujem na duatlon – beh (5 km), bicykel (20 km) a beh (2,5 km). Tu si človek naozaj môže siahnuť na dno síl a overiť si svoje schopnosti. Neplatia žiadne výhovorky, všetko je len o poctivej príprave. " dodal Mojžiš.

Za najväčší úspech pokladá 3. miesto v celkovom hodnotení na Breznickom behu na 10 Km a 2. miesto v kategórii na tomto podujatí. Behu sa venoval len mesiac a dokázal podať slušný výkon. Pridal aj 4. miesto z Vianočného behu mesta Lučenec. „No najviac si cením dokončenie Gemerského triatlonu. Pretože tam som si ozaj siahol na svoj limit, na dno síl, dá sa povedať. Bola to životná skúsenosť a môj obdiv majú všetci triatlonisti, ako aj vytrvalostní športovci,“ vyznal sa mladý športovec.

Zdroj: archív Michala Mojžiša

V súčasnosti sa už chystá na nadchádzajúcu sezónu, pričom si uvedomuje, že ak chce dosiahnuť väčšie úspechy, potrebuje lepšie zázemie. Všemožne ho zatiaľ podporujú rodičia. „Zastrešenie v klube plánujem už túto sezónu, keďže na účasť na Majstrovstvách Slovenska a slovenskom pohári musím byť registrovaný člen,“ vysvetlil Mojžiš.

Ako povedal, má tvrdý režim. „Pondelok a piatok sa venujem škole a fyzicky oddychujem. Ostatné dni vstávam o 4:30, aby som mohol ešte hodinu pred vyučovaním behať, štvrtok popoludní som v posilke. Víkendy idem prakticky naplno – štyri až päť hodín som na bicykli a venujem sa príprave na preteky. Štúdium v športovej triede je pre mňa ideálne, pretože sa môžem venovať športu oveľa intenzívnejšie,“ opísal svoj bežný týždeň mladý športovec, ktorý si váži podporu svojej školy a profesorov.

Pozrite si vo fotogalérii výkony mladého lučeneckého športovca!

Zdroj: lucenec.dnes24.sk