Správy

Vianočný beh oslavuje svoju polstoročnicu

Polstoročnou tradíciou sa môže pochváliť Vianočný beh mesta Lučenec, ktorý v tejto metropole Novohradu každoročne organizujú dňa 26. decembra už od roku 1967.

Ilustračný obrázok k článku Vianočný beh oslavuje svoju polstoročnicu
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa organizátorov je podujatie nielen športovou, ale aj spoločenskou akciou, pričom jej hlavným cieľom je urobiť z Vianoc aj sviatok športu a viesť ľudí k zdravému spôsobu života.

Tohtoročný jubilejný 50. ročník štartuje o 10.00 h a jeho novinkou bude beh na 3000 metrov pre deti od sedem do 12 rokov.

„Súťažiť sa však bude vo všetkých vekových kategóriách. Jednotlivými disciplínami sú beh na päť a 20 kilometrov, štafeta 2 × 10 kilometrov, nordic walking, ako aj beh na 200 metrov pre ‘chrústov‘ – teda tých najmenších bežcov,“ priblížila vedúca kancelárie primátorky mesta Mária Bérešová.

Ambasádorom jubilejného podujatia bude podľa jej slov hokejový reprezentant a majster sveta Michal Handzuš, ale akcie sa zúčastnia aj iné mediálne známe osobnosti.

„Päťkilometrový beh bude od tohto ročníka navždy spojený s menom Vladimíra Findru, ktorý 3. februára 2017 tragicky zahynul vo veku 32 rokov. Vianočný beh 2016 bol jeho poslednou súťažnou disciplínou,“ dodala Bérešová.

V OBRAZOCH: Pozrite si zábery z minulého ročníka Vianočného behu
11
Galéria
Zdroj: Mesto Lučenec
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie