Rôzne

Vianočný beh v Lučenci má viac ako polstoročnú tradíciu. Tento rok bude aj s NOVINKOU

Podľa organizátorov je podujatie nielen športovou, ale i spoločenskou akciou.

Ilustračný obrázok k článku Vianočný beh v Lučenci má viac ako polstoročnú tradíciu. Tento rok bude aj s NOVINKOU
11
Galéria

Viac ako polstoročnú tradíciu má Vianočný beh mesta Lučenec, ktorý v metropole Novohradu organizujú od roku 1967 každoročne dňa 26. decembra.

Podľa organizátorov je podujatie nielen športovou, ale i spoločenskou akciou, pričom jej hlavným cieľom je urobiť z Vianoc i sviatok športu a viesť ľudí k zdravému spôsobu života.

„Ide o tradičné podujatie, ktoré z roka na rok získava na svojej veľkosti a popularite. Minulý rok sa na štart v jednotlivých kategóriách postavilo rekordných 1240 účastníkov nielen z rôznych kútov Slovenska, ale aj zo zahraničia,“ uviedla vedúca kancelárie primátorky Lučenca Mária Bérešová.

Dodala, že na toto podujatie, ktoré je v bežeckej komunite známe aj ako Štefanská dvadsiatka, sú doteraz zaregistrovaní okrem domácich športovcov aj bežci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Holandska či Írska.

Akcia je podľa Bérešovej určená pre širokú športujúcu verejnosť, pričom svoju kategóriu si nájdu deti, hobby bežci na päť a 2 × 10 kilometrov, ale aj tí, ktorí si trúfnu na 20-kilometrovú výzvu.

„Novinkou je desaťkilometrová trať – tentoraz samostatne ako individuálna disciplína,“ doplnila vedúca kancelárie primátorky. Všetky trate podujatia sú rovinatého charakteru na okruhu centrom Lučenca. Štart je o 9.00 h pred Divadlom B. S. Timravy.

V OBRAZOCH: Pozrite si zábery z minulého ročníka Vianočného behu
11
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie