Michaela Mozolányová Krimi

Vodič autobusu (28) v problémoch: Síce nenafúkal, bol ale naspeedovaný!

V rukách policajtov skončil vodič (28), ktorý si podľa polície sadol za volant autobusu s metamfetamínom a amfetamínom v krvi. Hrozí mu basa.

Ilustračný obrázok k článku Vodič autobusu (28) v problémoch: Síce nenafúkal, bol ale naspeedovaný!
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky muža (28) z Rimavskej Soboty. Ešte 12. mája šoféroval ako vodič autobus Mercedes Benz po Školskej ulici v Rimavskej Sobote. „Počas jazdy ho zastavila a kontrolovala policajná hliadka, pričom ho vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie alkoholu, ktorá bola negatívna,“ povedala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Ako ďalej uviedla, následne bol podrobený lekárskemu vyšetreniu, či jeho schopnosť viesť autobus nie je ovplyvnená návykovou látkou. „V nemocnici v Rimavskej Sobote mu odobrali moč a krv. V krvi bola zistená koncentrácia látky 9,0 ng/l metamfetamínu a 7,0 ng/l amfetamínu,“ informovala Faltániová. Obvinený muž, ako vodič prostriedku hromadnej dopravy, môže byť podľa jej slov za tento prečin potrestaný trestom odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie