Výstava Jozefa Jacsmenyíka v Mestskom vlastivednom múzeu

Nie je to po prvýkrát, čo výtvarník, ktorý je dobre známy medzi našincami aj v širokom okolí, predstavuje svoje dynamické a farebne bohaté diela v rodnom Fiľakove.

Ilustračný obrázok k článku Výstava Jozefa Jacsmenyíka v Mestskom vlastivednom múzeu
Zdroj: Facebook

Galéria Mestského vlastivedného múzea opäť poskytne priestor pre výstavu miestneho umelca. V piatok 23. februára 2018 o 17:00 hodine otvára Hradné múzeum vo Fiľakove individuálnu výstavu Jozefa Jacsmenyíka s názvom „Potulky so štetcom“.

Nie je to po prvýkrát, čo výtvarník, ktorý je dobre známy medzi našincami aj v širokom okolí, predstavuje svoje dynamické a farebne bohaté diela v rodnom Fiľakove.

Olejomaľby, akvarely a monochrómne akvarely, prezentované na výstave, predstavujú výber jeho tvorby počnúc od 90. rokov až po súčasnosť, a odzrkadľujú lásku k rodnému mestu, plynutie času, súboj elementov, spomienky z detstva a cestovateľské zážitky.

„Autorove diela zachytávajú najmä maľby mestských zákutí, krajinomaľby s panorámou okolitej krajiny a portréty. Na obrazoch fiľakovských ulíc a mestských častí sa zavše objavujú aj figurálne prvky, vďaka ktorým sa stávajú ešte viac realistickými, a divák sa mihnutím oka stáva súčasťou pozorovanej scenérie,“ informuje na svojom webe mesto Fiľakovo.

Výstava, ktorej kurátorkou je Kinga Szabóová, bude sprístupnená do 12. mája 2018.

Zdroj: Dnes24.sk